Organizátoři MotoGP oznámili změnu data pro Velkou cenu Německa

Závod na Sachsenringu, který měl být podle prozatímního kalendáře 16. července, se posune o dva týdny – bude se konat 2. července. Je to pouhý týden po TT Holandska, která má být 25. června.

Díky tomu se vyhnou situaci, kdy by se závod v Německu jel ve stejný den jako Velká cena Británie Formule 1 v Silverstonu – ta se v poslední verzi kalendáře F1 o týden posunula oproti původnímu plánu.

Závodní víkendy MotoGP a F1 se v kalendáři 2017 setkají sedmkrát. Změna termínu Velké ceny Německa také znamená, že se o dva týdny prodlouží letní přestávka MotoGP, protože závod v Brně se koná 6. srpna.

18 12. listopadu Valencie Ricardo Tormo

Velkou cenu Rakouska vyhrál Lorenzo před Márquezem a DoviziosemJorge Lorenzo (Ducati Team) a Marc Márquez (Repsol Honda Team) předvedli nezapomenutelné představení na Red Bull Ringu. O vítězství bojovali až do cíle. Nakonec zvítězil Lorenzo – vyhrál letos potřetí. Budoucí týmoví kolegové už spolu během posledních pěti let bojovali na různých tratích. Andrea Dovizioso, který zvítězil loni, byl tentokrát třetí.
22:33, 20.08.
18:33, 14.08.
22:42, 12.08.
22:08, 12.08.
15:11, 12.08.
15:02, 12.08.
23:26, 11.08.
15:08, 11.08.