10 věcí, které byste měli vědět před Velkou cenou Thajska

1. Marc Márquez (Repsol Honda Team) má před sebou 50. start z pole position v královské třídě, během kariéry ve Velké ceně už to je jeho 78. start z prvního místa.

2. Márquez je úplně prvním jezdcem, který se kvalifikoval na pole position poté, co prošel první kvalifikací, od doby, kdy byl tento formát kvalifikace zaveden v roce 2013.

3. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) se kvalifikoval na druhou pozici. Je to jeho nejlepší výsledek kvalifikace od závodního víkendu v Brně, má před sebou čtvrtý letošní start z první řady.

4. Andrea Dovizioso (Ducati Team) se kvalifikoval na třetí pozici jako nejlépe umístěný jezdec Ducati. Z první řady startoval i minule v Aragonii.

5. Z prvního místa druhé řady bude startovat Maverick Viñáles (Movistar Yamaha MotoGP), je to jeho nejlepší výsledek v kvalifikace od San Marina, kde byl třetí.

6. Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), který byl nejrychlejší při zimních testech v Thajsku, startuje ze sedmé pozice. Je to jeho nejhorší kvalifikační výsledek od San Marina, kde byl jedenáctý.

7. Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) startuje z osmé pozice. Je to jeho nejlepší kvalifikační výsledek od závodního víkendu v Silverstonu, kde byl třetí, a jeho nejlepší výsledek při kvalifikaci na suché trati od Rakouska, kde byl šestý.

8. Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing) byl v kvalifikaci nejrychlejším jezdcem nezávislého týmu. Doplní třetí řadu na roštu jako druhý nejrychlejší jezdec Ducati. Je to jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Assenu, kde byl jedenáctý.

9. Álvaro Bautista (Angel Nieto Team)  už letos počtvrté přímo postoupil do druhé kvalifikace. Má před sebou 470. start do závodu Velké ceny, kvalifikoval se na 12. pozici.

10. Bradley Smith (Red Bull KTM Factory Racing) má před sebou 100. start v královské třídě. Startuje z 15. pozice a je nejlépe umístěným jezdcem KTM. Je pátým britským jezdcem, který dosáhne počtu 100 startů v královské třídě. Ti další jsou Cal Crutchlow, Jeremy McWilliams, Ron Haslam a Niall Mackenzie.

Velkou cenu Malajsie vyhrál Márquez před Rinsem a ZarkemMarc Márquez (Repsol Honda Team) získal v Malajsii 70. vítězství své kariéry. Zdálo se, že diváci uvidí ostrý boj Márqueze a Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP), ale závod skončil pro Rossiho katastrofálně, nehodou. Pódium v Sepangu doplnili Álex Rins (Team Suzuki Ecstar) a Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3).
20:52, 17.12.
21:57, 16.12.
16:28, 15.12.
22:55, 12.12.
21:37, 10.12.
22:42, 02.12.
22:28, 28.11.
21:30, 23.11.