Anketa Zlatý volant zná své vítěze za rok 2017

Tisková zpráva, Praha, 22. 2. 2018

Ve 41. ročníku motoristické ankety Zlatý volant 2017 získal od odborné poroty nejvíce bodů mistr Evropy v závodech tahačů Adam Lacko, který tak jasně ovládl kategorii Závody na okruzích.

Zlatá řídítka za pro nejlepšího motocyklového jezdce získal Václav Milík. Mezi letošními vítězi má doposud nejvíce Zlatých volantů Jan Kopecký, který již po desáté zvítězil v kategorii Rally a maratony. Nejtěsnějším rozdílem jediného bodu skončila kategorie Motokáry.

„Gratuluji vítězům, děkuji partnerům a také široké veřejnosti, která hlasovala letos vůbec poprvé. Máme velkou radost také z toho, že se nám na Zlatý volant podařilo dostat světové hvězdy Davida Coultharda a Micka Doohana, kteří převzali ocenění Osobnost světového motorsportu. Jejich účast byla svátkem pro všechny přítomné fandy,“ říká Josef Zajíček z pořadatelské agentury Pozitif.

Za sezónu 2017 se na Zlatém volantu rozdaly ceny v celkem 13 kategoriích. V sedmi z nich o vítězi rozhodla odborná porota.

Trofej Zlatého volantu získal v kategorii Autocross a rallycross Petr Nikodém, který vybojoval 1. místo v ME v autocrossu v kategorii Buggy1600 a zlato získal také v MMČR. Závody do vrchu vyhrál Tomáš Vavřinec. Ten zajel celkově druhé místo v mistrovství Evropy v kategorii 1. Vítězem kategorie Motokáry se stal Patrik Hájek, který má na kontě druhé místo v ME v kategorii KZ a druhé místo ve WSK Super Master Series v kategorii KZ2. Na okruzích obhájil své loňské vítězství Adam Lacko, vítěz mistrovství Evropy tahačů.

„Mám velkou radost, protože po mém celoživotním snažení jsem konečně získal titul mistra Evropy v tahačích. Zlatý volant je tedy krásnou tečkou za úspěšnou sezónou. Nový design trofeje Zlatý volant má karbonový podstavec, stejně jako pohár z ETRC, takže se vedle sebe budou skvěle vyjímat," říká vítěz kategorie Závody na okruzích Adam Lacko, držitel ceny Zlatý volant z let 2012 a 2016.

Novinky ze světové rallyeExterní příspěvek ... Začátek měsíce června se blíží a s ním i další díl z dlouhého seriálu Mistrovství světa v rallye 2014. Prvních pět závodů již máme za sebou a ten šestý, pořádaný na horké a prosluněné italské půdě, pomalu klepe na dveře.
22:03, 21.04.
Závod historických vozů v Pau Valencie - zřícená skleněná kukaň VIPJKDesigns - přilby českých jezdců - (c) JKDesigns
Mercedes-Benz SLR McLaren Mercedes-Benz SLR McLarenMercedes-Benz SLR McLaren Roadster