Bratři Vondrákovi úspěšní ve Slovinsku

Že Češi nejezdí do Chorvatska nebo Slovinska pouze na dovolenou, dokázali o minulém víkendu Martin a Petr Vondrákovi. Po skvělých výkonech se prosadili opět do absolutní evropské špičky závodů automobilů do vrchu. V Ilirské Bistrici se jely závody už po třiadvacáté, když premiérový ročník se zde odehrál již v roce 1994. Mezi absolutní vítěze se zapsali v minulosti i Češi – dvakrát Miloš Beneš a jednou Josef Krečmer.

Závodilo se na trati dlouhé něco přes pět kilometrů a z více jak sto šedesáti závodníků jich bylo po dvou měřených jízdách klasifikováno 144. Absolutním vítězem se stal Ital Simone Faggioli s vozem Norma M 20 FC. Druhou příčku získal Miloš Beneš a do první desítky se prosadili i zástupci Jičínska. Skvělé šesté místo vybojoval Petr Vondrák s „plackou" Osella PA 21 a neméně kvalitní osmé pak Martin Vondrák s monopostem Tatuus NT 07 Formula Master. Své kategorie Martin i Petr vyhráli a ve skupinách shodně obsadili třetí místa. Oba dosáhli na náročné trati průměrnou rychlost přes sto třicet kilometrů za hodinu.

A jak hodnotí slovinskou misi Martin Vondrák? „V sobotu jsme odjeli první trénink na vodě, druhý na polosuchu. Jako jeden z mála jsem nasadil pneumatiky slick a bylo z toho šesté místo absolutně. Třetí trénink pro déšť předčasně pořadatelé ukončili. Nedělní závod se odehrál celý na suchu. V první závodní jízdě se projevila u mého vozu závada na převodovce v podobě totální destrukce prvního rychlostního stupně. I přesto jsem byl ve své kategorii po první jízdě ve vedení o 4 sekundy před rakouským jezdcem Andreasem Stolnbergerem na Dallaře. Druhou závodní jízdu jsem byl nucen absolvovat bez .jedničky’. Moje jízda byla o 2 sekundy pomalejší, ale přesto jsem byl nejrychlejší. Opět před Stolnbergerem. Tentokrát o pouhé 0,2 sekundy. S dosaženým výsledkem jsem maximálně spokojený".

Dalším programem obou jezdců je závěrečný závod Mistrovství ČR závod ve Šternberku a poté závod Mistrovství Evropy, tentokrát na trati v Buzetu v Chorvatsku.

(foto týmu)

Zdroj: Pavel Vydra

Novinky ze světové rallyeExterní příspěvek ... Začátek měsíce června se blíží a s ním i další díl z dlouhého seriálu Mistrovství světa v rallye 2014. Prvních pět závodů již máme za sebou a ten šestý, pořádaný na horké a prosluněné italské půdě, pomalu klepe na dveře.
23:11, 28.06.
Závod historických vozů v Pau Valencie - zřícená skleněná kukaň VIPJKDesigns - přilby českých jezdců - (c) JKDesigns
Mercedes-Benz SLR McLaren Mercedes-Benz SLR McLarenMercedes-Benz SLR McLaren Roadster