„Troy Bayliss je pro mne vším,“ říká Di Giannantonio.

Fabio Di Giannantonio, mladý italský závodník, který jezdí v Mistrovství světa Moto3, se vyznal ze svého obdivu k legendárnímu australskému závodníkovi WSBK.

Letos v listopadu už uplyne deset let od doby, kdy Troy Bayliss získal poslední titul v Mistrovství světa Superbike a ukončil svou aktivní závodní kariéru, ale jeho odkaz je v motocyklovém světě stále ještě živý.

Mnozí závodníci z minulosti i současnosti v období dospívání sledovali, jak australská ikona zvládá pokořit trati po celém světě, nejen ve WSBK, ale i v MotoGP. Jedním z těch, kteří v dětství zbožňovali Baylisse, je Fabio Di Giannantonio. Hovořil o svém vzoru, který dominoval na Ducati. S Baylissem se poprvé setkal při jeho posledním závodě v Portimãu.

Na otázku, kdo je jeho vzorem, kterého závodníka by chtěl napodobit, odpověděl: „Troy Bayliss.  Pro mne je vším. Jako dítě jsem sledoval videa ze superbiků na kazetách a Troye na Ducati s číslem 21 jsem velice obdivoval. Potom jsem se s ním setkal, je to skvělý člověk. Setkal jsem se s ním při jeho posledním závodě na Ducati v Portimãu roku 2008. Po skončení Superpole jsem šel do jeho boxu a on mě posadil na svou motorku. Byl skvělý. Já jsem byl dítě. Na jeho počest jezdím s číslem 21, protože to byl můj idol. Na fotce bylo napsáno: ,Neboj se, Troyi, dál budu pečovat o číslo 21.‘ “

Argentina: Rea vyhrál i 2. závod, před Foresem a MelandrimJonathan Rea se stal prvním jezdcem v historii Mistrovství světa Superbike, který vyhrál deset závodů v řadě. V Argentině získal „double”. Xavi Fores byl druhý a získal titul nejlepšího jezdce nezávislého týmu. Marco Melandri získal v Argentině druhé pódiové umístění.
16:23, 09.11.
21:47, 27.10.
21:02, 27.10.
20:36, 26.10.
20:19, 26.10.
20:10, 26.10.
21:57, 25.10.
21:50, 25.10.