1. den testů v Austrálii, nejrychlejší Melandri

Marco Melandri se dostal do čela tabulky časů během prvního dne posledních předsezonních test WSBK na Phillip Islandu. Oba jezdci továrního týmu Kawasaki měli nehodu ve stejné zatáčce.

Melandri (Aruba.it Racing Ducati), bývalý závodník MotoGP, třídy 250cc (mistr světa roku 2002) a 125cc vítěz několika závodů v Austrálii, ještě nikdy nevyhrál australský závod WSBK. V úterý zajel kolo časem 1 min 30,726 s. Tento čas nikdo nepřekonal.

Jak už bývá pro Phillip Island typické, počasí bylo zrádné. Přes noc silně pršelo, potom byl silný vítr a váhavě začali usilovat o dobrou rychlost, ale časy se pochopitelně měnily a postupně se blížily nejlepším časům z loňského roku.

Tom Sykes i Jonathan Rea během tréninku spadli v 11. zatáčce (jejich nehody spolu nesouvisely), ale nezranili se. Rea, úřadující šampión WSBK, v druhých jízdách nezajel žádný měřený čas, ale časy z úvodní časti testů stačily na to, aby v tabulce kombinovaných časů celého dne obsadili druhé a třetí místo.

Leon Camier (Red Bull Honda) při svém debutu na Hondě zajel čtvrtý čas. Jeho tým, který patří pod Ten Kate Racing, zůstal u elektroniky Cosworth, i když původně uvažovali o tom, že během zimy přejdou na Magneti Marelli.

Michael van der Mark (Pata Yamaha) byl pátý. Byl jedním z mála jezdců, kteří zajeli svůj nejlepší čas během druhé části testů, za ním skončil Xavi Fores z nezávislého týmu Barni Ducati.

Eugene Laverty (Milwaukee Aprilia) byl v kombinované tabulce sedmý, za ním se umístil Alex Lowes (Pata Yamaha) a Jordi Torres (MV Agusta). Torres měl ošklivý pád, ale byl prohlášen za způsobilého, může pokračovat v testech.

Pro Chaze Daviese byl první den testů složitý. Soustředil se na nastavení pro závod, na své tovární Ducati byl desátý, těsně před Lorisem Bazem, který je jediným jezdcem týmu Althea BMW.