1. trénink v Brně: Rinaldi, Baz, Fores

Mladý italský závodník Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) zajel v závěru prvního tréninku v Brně. Mistrovství světa Superbike se na brněnský Autodrom vrací po šesti letech. Brzy ráno pršelo a trénink začínal na mokré trati. Nejlepší čas byl asi o 10 minut pomalejší než předpokládaný čas na suché trati.

Rinaldi využil toho, že trať osychala  a na druhé místo odsunul Lorise Baze   (GULF ALTHEA BMW Racing Team), byl o devět desetin sekundy rychlejší než francouzský závodník. Baz má výhodu v tom, že loni v Brně závodil v MotoGP, takže trať zná. Třetí čas zajel Xavi Fores (Barni Racing Team), kterému se minule v Doningtonu nedařilo. Čtvrtým místem překvapil Yonny Hernández (Team Pedercini Racing), který také brněnskou trať zná ze závodů Velké ceny. Hernández se nezúčastnil minulého kola v Británii, protože měl problémy týkající se viza.

Vedoucí závodník šampionátu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) vyjel na trať jako první a v čele tabulky byl až do posledních dvou minut. Zajel jen čtyři kola na začátku tréninku a v posledních minutách se rozhodl zůstat v boxu. Jeho čas stačil na sedmé místo.

Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), vítěz obou závodu v Británii, skončil až na 16. místě.

15. Leandro Mercado Orelac Racing VerdNatura 36 Kawasaki 2:13,690 4,785 9
16. Michael van der Mark Pata Yamaha Official WorldSBK Team 60 Yamaha 2:13,704 4,799 6
17. Ondřej Ježek Guandalini Racing 37 Yamaha 2:13,856 4,951 11
18. Eugene Laverty Milwaukee Aprilia 50 Aprilia 2:13,886 4,981 11
19. Román Ramos Team GoEleven Kawasaki 40 Kawasaki 2:14,575 5,67 12
20. Jake Gagne Red Bull Honda World Superbike Team 45 Honda 2:14,827 5,922 11

1. závod v Misanu vyhrál Rea před Daviesem a LavertymJonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) přišel na poslední chvíli o start z pole position, ale v závodě mu to neublížilo. Fantasticky odstartoval a dostal se hned před Toma Sykese (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Když měl před sebou volnou trať, opět byl neporazitelný. Jako druhý dojel do cíle Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati), pódium doplnil Eugene Laverty (Milwaukee Aprilia).
22:35, 31.07.
22:47, 25.07.
22:03, 23.07.
14:13, 08.07.
22:43, 07.07.
14:19, 07.07.
12:44, 07.07.
12:39, 07.07.