1. závod v Aragonii vyhrál Rea před Daviesem a Forésem
1. závod v Aragonii vyhrál Rea před Daviesem a Forésem Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) zvítězil v 1. závodě v Aragonii a zvýšil svůj náskok v čele šampionátu. Vede teď o 14 bodů, poté co Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati) dojel do cíle až jako čtvrtý.

Během pátečních tréninků a sobotního Superpole měl Rea smíšené pocity ve vztahu ke svému motocyklu, ale potom dominantním způsobem zvítězil v závodě, který byl po třech kolech přerušen červenou vlajkou. Důvodem byla děsivá kolize tří jezdců – byli to Leon Camier (Red Bull Honda World Superbike Team), Jordi Torres (MV Agusta Reparto Corse) a Lorenzo Savadori (Milwaukee Aprilia). Camier zřejmě dostal smyk v 10. zatáčce a další dva jezdci byli těsně za ním, takže neměli šanci zabránit kontaktu. Camier byl ihned přepraven do lékařského střediska, Savadori a Torres odešli z místa nehody sami. Torres však nestihl restartovaný závod.

Před nehodou zamíchal prudký start pořadím jezdců. Melandri, který startoval z pole position, klesl v prvním kole až na pátou pozici. Rea se dostal do vedení, za ním jel  Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), který startoval z páté pozice. Za ně se dostal Chaz Davies (Aruba.it Racing - Ducati), který startoval z 11. místa, během jediného kola se dostal na čtvrté místo. V dalším kole předjel Toma Sykese (Kawasaki Racing Team WorldSBK) a dostal se na třetí místo.

Když byl závod restartován, Rea se opět dostal do vedení, s výjimkou jednoho kola vedl v první polovině nového závodu. Potom se dostal pod tlak od Xaviho Forése (Barni Racing Team), ten ho devět kol před koncem závodu předjel a před domácími fanoušky se dostal do čela. Rea však o dvě kola později našel tu správnou chvíli, španělskému soupeři ujel a získal druhé vítězství letošní sezony.
V posledních kolech došlo k zajímavému boji tří jezdců na Ducati o místa na pódiu. O pozice bojovali Forés, Melandri a Davies. Melandri vyjel v zatáčce ze stopy, když do konce zbývala dvě kola. Davies a Forés si v posledním kole měnili pozice a nakonec se dostal těsně dopředu Davies.

Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) dojel do cíle jako pátý, takže do druhého závodu bude startovat z výhodné pozice. Na šesté a sedmé pozici dojeli do cíle dva Britové – Sykes a Lowes. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Junior Team) získal při svém prvním startu ve WSBK dobré osmé místo.

Napínavý byl boj o 9. místo a výhodné postavení na startu do druhého závodu. Tuto pozici nakonec získal Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing), další tři jezdci dojeli těsně za ním.

P. Jezdec Tým # Motocykl Čas Ztráta
1. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team WorldSBK 1 Kawasaki 31:38,578 -
2. Chaz Davies Aruba.it Racing – Ducati 7 Ducati 31:40,028 1,450
3. Xavi Forés Barni Racing Team 12 Ducati 31:40,051 1,473
4. Marco Melandri Aruba.it Racing – Ducati 33 Ducati 31:44,686 6,108
5. Michael van der Mark Pata Yamaha Official WorldSBK Team 60 Yamaha 31:47,510 8,932
6. Tom Sykes Kawasaki Racing Team WorldSBK 66 Kawasaki 31:48,028 9,450
7. Alex Lowes Pata Yamaha Official WorldSBK Team 22 Yamaha 31:48,563 9,985
8. Michael Ruben Rinaldi Aruba.it Racing – Junior Team 21 Ducati 31:57,881 19,303
- Leon Camier Red Bull Honda World Superbike Team 2 Honda - -

Argentina: Rea vyhrál i 2. závod, před Foresem a MelandrimJonathan Rea se stal prvním jezdcem v historii Mistrovství světa Superbike, který vyhrál deset závodů v řadě. V Argentině získal „double”. Xavi Fores byl druhý a získal titul nejlepšího jezdce nezávislého týmu. Marco Melandri získal v Argentině druhé pódiové umístění.
16:23, 09.11.
21:47, 27.10.
21:02, 27.10.
20:36, 26.10.
20:19, 26.10.
20:10, 26.10.
21:57, 25.10.
21:50, 25.10.