1. závod v Donington Parku vyhrál Rea před Sykesem a Haslamem
1. závod v Donington Parku vyhrál Rea před Sykesem a Haslamem Jonathan Rea vyhrál první závod za úděsného počasí v Donington Parku. Dostal se letos poprvé do čela šampionátu. Dosavadní vedoucí jezdec Álvaro Bautista opět spadl a závod nedokončil.

Bautista byl v čele celkového hodnocení šampionátu od úvodního závodu sezony. V britském kole se mu však zatím nedaří. Jel s odstupem na páté pozici, když mu podjelo zadní kolo v šesté zatáčce 13. kola, byl z toho high side. Je to už třetí závod v posledních třech kolech, který nedokončil kvůli nehodě.

Zato Reovi se odpoledne dařilo. Z pole position startoval do mokrého závodu Tom Sykes, ale Rea se dostal do vedení v nájezdu do první zatáčky a rychle si vytvořil náskok. Na konci prvního kola vedl o 2,8 s před Sykesem, potom ve 2, kole zvýšil náskok na 4,8 s.

Potom trochu zpomalil, už se nevzdaloval tak rychle, ale soustavně byl nejrychlejším jezdcem. Sykes neměl šanci se svého bývalého týmového kolegy držet.

Reovo vítězství s rozdílem 11 sekund bylo o to triumfálnější, že Bautista závod nedokončil. Španělskému závodníkovi určitě tomu nepomohlo dnešní počasí. Kdyby dojel do cíle jako pátý, pořád ještě by zůstal v šampionátu před Reou. Bohužel to nevyšlo. Má teď na Reu ztrátu osmi bodů, sezona je v polovině. Ještě nedávno se takový scénář zdál neuvěřitelný, protože v šampionátu vedl o 59 bodů.

Sykes získal další dobrý výsledek pro BMW, když dojel do cíle jako druhý, ale určitě doufá, že zítřejší závody proběhnou na suché trati, tak aby mohl maximálně využít výkon svého motocyklu S1000RR.

Na stupních vítězů skončil i druhý jezdec továrního týmu Kawasaki, Leon Haslam. Zpočátku ho ohrožoval Loris Baz z týmu Ten Kate Racing na Yamaze. Jezdci továrního týmu Yamahy startovali ze zadní části roštu, ale Alex Lowes se dokázal dostat až na pátou pozici.

Leandro Mercado (Orelac Kawasaki) získal svůj nejlepší výsledek ve WSBK – po startu ze 14. pozice dojel do cíle jako šestý. Peter Hickman si vybojoval sedmé místo, je to nejlepší kombinovaný výsledek BMW v letošní sezoně.

Michael van der Mark si nesprávně vybral kvalifikační pneumatiky a startoval z poslední pozice, ale dostal se na osmé místo v cíli, za ním se umístil Alessandro Delbianco, který se postaral o zábavu, když vyrazil ze zatáček Crane Curves, poté co se mu motocykl rozkmital, visel na své Hondě oběma nohama a visel na straně a snažil se, aby motorka na mokré trávě nespadla. Kupodivu se mu to nejen podařilo, ale dokonce se dostal až na devátou pozici a získal svůj nejlepší výsledek ve WSBK. Na prvních deset ztrácel jen jednu sekundu.

První desítku doplnil Chaz Davies. Za ním dojel Ryuichi Kiyonari a Michael Ruben Rinaldi. Závod dokončilo 14 jezdců.

P. Jezdec TýM Motocykl Čas Ztráta
1. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team Kawasaki ZX-10RR 23 Laps -
2. Tom Sykes BMW WorldSBK Team BMW S1000RR +11,348 11,348
3. Leon Haslam Kawasaki Racing Team Kawasaki ZX-10RR +23,071 23,071
4. Loris Baz Ten Kate SBK Yamaha Yamaha YZF R1 +29,935 29,935
5. Alex Lowes Pata Yamaha Yamaha YZF R1 +37,641 37,641
6. Leandro Mercado Orelac Racing VerdNatura Kawasaki Kawasaki ZX-10RR +46,917 46,917
7. Peter Hickman BMW WorldSBK Team BMW S1000RR +1 Lap 1:00,135
8. Michael van der Mark Pata Yamaha Yamaha YZF R1 +1 Lap 1:07,062
9. Alessandro Delbianco Althea Mie Racing Team Honda Honda CBR1000RR +1 Lap 1:10,752
10. Chaz Davies Aruba.it Racing Ducati Ducati Panigale V4 R +1 Lap 1:11,453
11. Ryuichi Kiyonari Moriwaki Althea Honda Honda CBR1000RR +1 Lap 1:15,161
12. Michael Ruben Rinaldi Barni Racing Team Ducati Ducati Panigale V4 R +1 Lap 1:24,259
13. Toprak Razgatlioglu Kawasaki Puccetti Racing Kawasaki ZX-10RR +1 Lap 1:26,777
14. Marco Melandri GRT Yamaha Yamaha YZF R1 +1 Lap -
- Álvaro Bautista Aruba.it Racing Ducati Ducati Panigale V4 R 12 Laps DNF
- Sandro Cortese GRT Yamaha Yamaha YZF R1 11 Laps DNF
- Jordi Torres Team Pedercini Racing Kawasaki Kawasaki ZX-10RR 10 Laps DNF

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
19:54, 08.09.
18:15, 08.09.
18:14, 08.09.
18:10, 08.09.
16:00, 07.09.
15:53, 07.09.
12:01, 07.09.
11:40, 07.09.