1. závod v Imole vyhrál Rea před Sykesem a Melandrim

Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) získal své první vítězství v Imole od roku 2015, podal dominantní výkon na trati Imperial Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola. Závod měl pod kontrolou od startu, nikomu nedal příležitost ho ohrozit. Jeho týmový kolega Tom Sykes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) dojel do cíle jako druhý – už podruhé za sebou obsadila Kawasaki první a druhé místo. Na pódium se tentokrát vrátil také Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati).

Jezdci Kawasaki bleskově odstartovali, rychle si vytvořili náskok před jezdci za sebou. V polovině závodu se mezera zvýšila na tři až čtyři sekundy. Od té doby už tito dva závodníci vedli až do konce. Reovi už teď chybí jen jedno vítězství k tomu, aby dosáhl rekordního počtu vítězství v historii WSBK. Vede teď v šampionátu o 42 bodů před Daviesem.

Ani Sykes nedal ostatním jezdcům šanci, aby jeho pozici ohrozili. Ukázal, že jeho rychlost z Assenu nebyla náhodná a že – pokud má vpředu volný prostor – rychlosti jeho motocyklu ZX-10RR se sotva kdo může rovnat. Bude zajímavé sledovat, jak si poradí se startem z osmé pozice do druhého závodu, vzhledem k tomu, jaké problémy míval v minulosti. Po dnešním závodu se posunul na čtvrté místo v šampionátu.

První dvě kola byla velmi složitá  pro Chaze Daviese (Aruba.it Racing – Ducati), který doufal, že by mohl získat páté vítězství v řadě na tomto okruhu. Po pádu v druhém Superpole se mu nedařilo ani po startu do závodu, klesl ze třetí pozice na sedmou. Podařilo se mu dostat se na čtvrtou pozici, ale vyjel ze stopy v šikaně Variante Bassa, ztratil při tom několik pozic a přišel o jakoukoli šanci na vítězství. Potom dvakrát skvělým způsobem předjel v 2. zatáčce, ale v té době už bylo pódium příliš daleko díky tomu, že se Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati) dostal před domácími diváky do skvělého rytmu. Vyrovnal svůj zatím nejlepší výsledek ve WSBK na této trati – do cíle dojel jako třetí. Davies byl čtvrtý a určitou cenou útěchy pro něho je, že do druhého závodu bude zítra startovat z pole position.

Za jezdci těchto dvou týmů, které dominovaly po celý víkend, zopakoval  Xavi Forés (Barni Racing Team) svůj loňský výsledek z prvního závodu – do cíle dojel jako pátý. Podařilo se mu udržet za sebou Michaela van der Marka (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). Holandský závodník by se svým výsledkem jistě spokojený, protože startoval z konce čtvrté řady.

Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Junior Team) skvěle zahájil  závod, během prvního kola se dostal až na třetí pozici, ale jak závod pokračoval, trochu klesl. Sedmým místem vyrovnal svůj zatím nelepší výsledek ve WSBK. Jako osmý dojel Lorenzo Savadori (Milwaukee Aprilia), bylo to jeho zatím nejlepší umístění.

Leon Haslam (Kawasaki Puccetti Racing) zakončil úspěšný návrat do WSBK devátým místem, před cílem se dostal před svého krajana Alexe Lowese (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). Během víkendu podával lepší výkon než jeho dočasný týmový kolega Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing), který skončil na jedenácté pozici.

P. Jezdec Tým # Motocykl Kola Čas Ztráta
1. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team WorldSBK 1 Kawasaki 19 33:58,989 -
2. Tom Sykes Kawasaki Racing Team WorldSBK 66 Kawasaki 19 34:02,744 3,755
3. Marco Melandri Aruba.it Racing – Ducati 33 Ducati 19 34:05,895 6,906
4. Chaz Davies Aruba.it Racing – Ducati 7 Ducati 19 34:07,180 8,191
5. Xavi Fores Barni Racing Team 12 Ducati 19 34:14,539 15,55
6. Michael van der Mark Pata Yamaha Official WorldSBK Team 60 Yamaha 19 34:18,328 19,339
7. Michael Ruben Rinaldi Aruba.it Racing – Junior Team 21 Ducati 19 34:21,511 22,522
DNS PJ Jacobsen Red Bull Honda World Superbike Team 99 Honda 0 - -

Rea vyhrál i druhý portugalský závod, druhý Van der Mark, třetí MelandriJonathan Rea pokračoval ve skvělé formě. V 2. závodě v Portimau získal šesté vítězství v řadě. Vede teď v šampionátu o 116 bodů před Daviesem a svůj čtvrtý titul za sebou by mohl získat už za 14 dní na Magny-Cours.
22:14, 16.09.
11:22, 16.09.
13:11, 15.09.
11:14, 15.09.
21:37, 14.09.
14:38, 14.09.
13:34, 14.09.
21:58, 12.09.