2. trénink v Aragonii: Opět Bautista, Lowes, Rea

V Aragonii byli v čele jezdci čtyř výrobců, na jezdce vpředu začínají tlačit i závodníci nezávislých týmů.

První den na trati Motorland Aragón zakončil opět v čele tabulky časů Álvaro Bautista (ARUBA.IT Racing – Ducati). Na začátku druhého tréninku se časy zlepšily a jezdci se přiblížili rekordnímu času na kolo na této trati. Ke konci ale sehrál svou úlohu déšť, takže v posledních dvou minutách už skoro nikdo nezlepšil svůj čas.

Bautista brzy po začátku zlepšil svůj dopolední čas na kolo, ale zpočátku se mu nedařilo dostat se pod hranici 1 min 49,6 s. Jeho náskok před ostatními se snížil na polovinu, ale domácí závodník byl stále ještě pohodlně v čele tabulky časů a během jízd jel naplno, snažil se dál zlepšit svůj čas. Jeho týmový kolega Chaz Davies nedokázal svůj čas zlepšit a skončil na deváté pozici. Měl několik problémů na trati, doufá, že se je před závody v sobotu a v neděli podaří vyřešit.

Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team) pokračoval v dobrém začátku při víkendu v Aragonii, zlepšil svůj čas a byl jen o něco přes půl sekundy za Álvarem Bautistou. Lowesovi se nepodařilo startovat z první řady o víkendu v Losailu roku 2017 a rád by to dokázal tentokrát. Jeho týmový kolega Michael van der Mark nebyl tak úspěšný, během tréninku byl mimo první desítku. V posledních minutách se dostal na desáté místo, ale nakonec byl celkově dvanáctý.

Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) se dál snažil být co nejvíc vpředu, ke konci zajel dobrého kolo a zajistil si třetí pozici, byl jen o 0,023 s pomalejší než Lowes na Yamaze. Leon Haslam (Kawasaki Racing Team WorldSBK) absolvoval nevýrazný den, zůstával ke konci první desítky, v kombinované tabulce časů byl sedmý, ke konci druhého tréninku zlepšil svůj čas.

Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team), mistr světa z roku 2013, zvládl druhý trénink velmi dobře, v závěru zajel velmi dobrý čas a celkově byl čtvrtý. Sykes už v Aragonii dvakrát vyhrál. V první zatáčce měl menší nehodu, když ztratil předek. Jeho týmový kolega Markus Reiterberger byl odpoledne mnohem lepší než dopoledne, celkově se dostal na osmou pozici. Tým BMW dál zlepšuje aerodynamiku a také se zlepšuje ve třetím sektoru.

Eugene Laverty (Team GoEleven) měl zatím nejlepší trénink letošního šampionátu, celkově se dostal na páté místo, byl nejlepším jezdcem nezávislého týmu. Navázal na zlepšení, kterého se svým týmem dosáhl v Thajsku. Další jezdec nezávislého týmu Sandro Cortese (GRT Yamaha WorldSBK) byl jen nepatrně pomalejší, byl šestý.

Italský jezdec  Michael Ruben Rinaldi (BARNI Racing Team) jezdil velmi dobře, byl nejlepší z italských závodníků. Markovi Melandrimu (GRT Yamaha WorldSBK) se moc nedařilo a byl jedenáctý.

Nepříliš úspěšný den měli jezdci týmu Moriwaki Althea Honda, Leon Camier and Ryuichi Kiyonari skončili na 16. a 17. pozici.

18. Alessandro Delbianco 52 Honda 1:53,883 4,276 14

Jerez: 3. závod vyhrál Van der Mark před Reou, třetí RazgathliogluMichael van der Mark zajel perfektní závod a získal své první letošní vítězství. Vedoucí jezdec šampionátu Álvaro Bautista brzy po začátku závodu spadl, když jel v čele. Jeho hlavní soupeř Jonathan Rea dojel do cíle jako druhý.
18:19, 09.06.
11:42, 09.06.
15:55, 08.06.
13:59, 08.06.
10:01, 08.06.
17:22, 07.06.
12:32, 07.06.
15:31, 05.06.