3. trénink v Imole: Davies před Reou, 3. Sykes

Chaz Davies si udržel půlsekundový náskok před Jonathanem Reou při třetím tréninku, který byl přerušen po pádu Stefana Bradla. Bylo nutné odklidit z trati úlomky motocyklu.

Jezdci, kteří bojují o titul, se střídali na prvním místě tabulky časů, ale před koncem tréninku zajel Davies své nejlepší kolo a jasně překonal Reu a jeho týmového kolegu Toma Sykese.

Marco Melandri na druhé tovární Ducati byl čtvrtý. Za ním se umístil Leon Camier a Eugene Laverty. Mezi prvními šesti byli tři italští výrobci motocyklů – Ducat, MV Agusta a Aprilia.

Trénink byl zastaven, když do konce zbývaly necelé čtyři minuty, po Bradlově pádu v 10. zatáčce. Bylo nutné trať uklidit, než se mohlo pokračovat.

Také Nicky Hayden spadl, stalo se to ne výjezdu z poslední šikany v úvodních pěti minutách tréninku. V tabulce byl osmý, i když dokončil jen dvě kola.

Spadl také Leandro Mercado, ale vrátil se na trať. Jordi Torres se tréninku nezúčastnil kvůli technické závadě.

Výsledky 3. měřeného tréninku WSBK na Autodromu v Imole:

P.      Jezdec                      Tým                                           Nr.   Moto         Čas            Ztráta
20. Alex De Angelis Pedercini Racing 15 Kawasaki 1:50,258 4,100

Katar: Rea si poradil i na závěr sezony, vyhrál před Daviesem, 3. LowesJonathan Rea zvítězil i v druhém závodě v Kataru a překonal rekord v počtu bodů získaných během jedné sezony. Během sezony 2017 získal celkem 556 bodů a překonal rekordní počet Colina Edwardse z roku 2002.
22:07, 07.11.
20:01, 07.11.
19:47, 07.11.
20:49, 04.11.
18:07, 04.11.
19:57, 03.11.
18:52, 03.11.
16:21, 03.11.