Alex Lowes nejrychlejším jezdcem prvního dne testů v Jerezu

V rámci závěrečných příprav na úvodní závod sezony 2019 se testů v Jerezu zúčastnilo 16 jezdců Mistrovství světa Superbike a 12 jezdců Mistrovství světa Supersport.

Počasí bylo chladné, ale příznivé, takže závodníci absolvovali spoustu kol a plně využili možnost zvládnout svůj testovací program. Povrch trati byl během zimního období nově upraven, takže všichni museli počkat, až se asfalt ohřeje, než zahájili práci, kterou si pro první den naplánovali.

Úspěšný byl den testů pro Alexe Lowese (Pata Yamaha WorldSBK), své nejrychlejší kolo zajel časem 1 min 40,422 s. Nesoustředil se na to, aby zajel co nejlepší čas, ale práce postupovala dobře a dobré časy zajel bez problémů. Dalším cílem je soustředit se na úvodní závod na Phillip Islandu.

Úřadující mistr světa Jonathan Rea (Kawasaki Racing WorldSBK) čekal, až se podmínky na trati zlepší, takže úvodní hodiny strávil v garáži, vyjel až ve dvě hodiny odpoledne. Testoval různé součástky pro svůj motocykl ZX-10RR. Soustředil se na celkový technický kit po závod v Austrálii. Stejný program bude mít i pro druhý den testů. Odpoledne zajel několik kol a brzy se dostal do čela tabulky časů. Potom se ale do čela dostal Alex Lowes, byl o 0,008 s rychlejší než Rea..

Třetí místo v tabulce získal nový jezdec továrního týmu Kawasaki Leon Haslam, který pokračoval v seznamování s motocyklem WSBK. Britský závodník se snažil najezdit co nejvíc kol, zvykal si na nový motocykl a učil se pracovat s elektronikou. Svým nejlepším časem 1 min 40,855 s se dostal na třetí místo, byl o 0,435 s pomalejší než jeho týmový kolega.

Svou rychlostí na sebe upozornil turecký závodník Toprak Razgatlioglu (Turkish Puccetti Racing). V tabulce časů byl čtvrtý. Na motocykl ZX-10RR se letos dostal poprvé. V úvodní části dne vedl. Svůj nejlepší čas – 1 min 41,047 s zajel odpoledne a umístil se na čtvrté pozici.

Holandský závodník Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team) zajel svůj nejlepší čas – 1 min 41,047 s – a dostal se na páté místo v tabulce. Byl jen o 0,605 s pomalejší než jeho týmový kolega Lowes. Při testech se soustředil na součásti podvozku, elektroniku a nastavení.

Nový tým GRT Yamaha WorldSBK se poprvé objevil jako tovární tým. Marco Melandri a Sandro Cortese se seznamovali s novým technickým kitem. Den zakončili na šesté a sedmé pozici.

Za nimi se umístili jezdci týmu Aruba.it Racing-Ducati Chaz Davies a Álvaro Bautista. Pokračovali v práci na zlepšování motocyklu Ducati Panigale V4R. Davies minule jezdil s nedoléčeným zraněním, ale tentokrát už byl v plné kondici. Měl ke konci odpoledních jízd menší nehodu v páté zatáčce, ale jeho den byl úspěšný. V tabulce obsadil osmé místo, jeho nejlepší čas byl 1 min 41,375 s. Bautista si zvykal na motocykl WSBK. Na motocyklu V4 strávil před tímto testem pouze dva dny. Svůj nejlepší čas – 1 min 41,857 s – zajel po 44 kolech a v tabulce byl devátý.

Na trati byli i další jezdci Ducati - Eugene Laverty (Team Goeleven) and Michael Ruben Rinaldi (BARNI Racing Team), jezdili na Ducati Panigale V4R. Laverty jezdil na Ducati poprvé a skončil na 12. místě. Rinaldi pracoval na novém tlumení a byl třináctý.

První desítku doplnil španělský závodník Jordi Torres (Team Pedercini Racing). Najezdil 82 kol a testoval nové součásti pro svůj motocykl Kawasaki ZX-10RR. Další jezdec Kawasaki, Leandro Mercado (Orelac Racing VerdNatura), byl jedenáctý. Pracoval s jiným týmem mechaniků než v minulé sezoně.

Nováček Alessandro Delbianco (Althea Mie Racing Team) vyjel ráno na trať jako první. V tabulce byl čtrnáctý.

Testovali i jezdci týmu BMW Motorrad WorldSBK. Markus Reiterberger a Tom Sykes se seznamovali se svými motocykly a zkoušeli různou strategii využití elektroniky. Soustředili se na svou práci a ne na časy, takže nepoužívali transpordéry, takže neměli žádný měřený čas.

Zdroj: WorldSBK.com

Aragonie, 3. závod: Bautista další hattrick, druhý Rea, třetí  DaviesÁlvaro Bautista vyrovnal rekord Neila Hodgsona z roku 2003 v počtu vítězných závodů v řadě na začátku sezony WSBK – už potřetí získal hattrick. Jonathan Rea byl opět druhý, na třetím místě skončil Chaz Davies.
18:01, 14.04.
17:55, 14.04.
16:13, 13.04.
14:43, 13.04.
11:07, 13.04.
16:23, 12.04.
13:41, 12.04.
23:35, 11.04.