Aragonie: 1. závod vyhrál Bautista před Reou a Daviesem

Dominantní domácí závodník Álvaro Bautista se na trati MotorLand Aragón zapsal do historie. Je prvním španělským vítězem na tomto okruhu.

Bautista skvěle odstartoval, vedl už v první zatáčce. Za ním došlo k dramatu – na startu došlo ke kolizi mezi Jonathanem Reou (Kawasaki Racing Team WorldSBK) a Markusem Reiterbergerem. tomu se podařilo vstát, ale jeho závod tím skončil. To pomohlo Tomu Sykesovi (BMW Motorrad WorldSBK Team), který se dostal na druhou pozici před Alexe Lowese (Pata Yamaha WorldSBK Team). Tím ale katastrofy v úvodním kole neskončily. Leandro ‘Tati’ Mercado (Orelac Racing Verdnatura) a Alessandro Delbianco (Althea Mie Racing Team) havarovali ve 12. zatáčce.

Chaz Davies (ARUBA.IT Racing – Ducati)  se rychle dostával dopředu polem jezdců, než dojel do druhého kola, byl na čtvrté pozici po startu z osmého místa na roštu. Jonathan Rea také skvěle odstartoval, dostal se na pátou pozici. Jezdcem, který v úvodních klech nejvíc klesl, byl německý závodník Sandro Cortese (GRT Yamaha WorldSBK), který startoval z druhého místa, ale klesl na sedmé. Předjel ho i Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team).

Jak závod pokračoval, Alex Lowes udělal chybu v poslední zatáčce, což umožnilo Reovi a Sykesovi, aby předjeli. O přední pozice začal bojovat i Chaz Davies. Vpředu byli čtyři jezdci čtyř různých výrobců, bojovali o druhé místo. Bautista daleko vpředu zajel nový rekord na kolo – 1 min 49,755 s.

Tom Sykes brzy klesl za hlavního protagonistu, ale do boje o přední pozice se zapojil Eugene Laverty (Team Goeleven). Rychle získával pozice a dostal se do vedoucí skupiny, v poslední třetině závodu až na páté místo. Potom také odvážně předjel Lowese v 12. zatáčce, když do konce zbývala tři kola. Teď jel na čtvrté pozici a zdálo se, že by mohl dosáhnout na stupně vítězů.

Vypadalo to, že by Jonathan Rea mohl získat druhé místo, ale neustále ho pronásledoval Chaz Davies, snažil se ho předjet ve třetí, čtvrté a páté zatáčce. Rea bojoval až do posledního kola, Davies byl těsně za jeho zadním kolem. Laverty se propracoval těsně za tuto dvojici, snažil se předjet Daviese v nájezdu do 14. zatáčky. Davies se snažil předjet Reu, Laverty do něho na cílové rovině trochu narazil a spadl. Davies to ustál, ale přišel o šanci pokračovat v boji o druhé místo. Lavertyho nehoda posunula Lowese na čtvrté místo. Sykes v závěrečných kolech předjel Cortese a van der Marka.  Sykes byl na páté pozici, za ním se umístil holandský a německý jezdec. Osmé místo obsadil Toprak Razgatlioglu (Turkish Puccetti Racing). Jordi Torres (Team Pedercini Racing), který byl po Superpolu nejlepším jezdcem Kawasaki, byl devátý. Jednatřicetiletý španělský závodník se letos poprvé dostal dvakrát za sebou do první desítky.

Leon Camier (Moriwaki Althea Honda Racing) skončil mimo první desítku. Za ním se umístil zklamaný Marco Melandri (GRT Yamaha WorldSBK). Michael Ruben Rinaldi (BARNI Racing Team), který startoval z druhé řady, byl třináctý. Ryuichi Kiyonari (Moriwaki Althea Honda Racing) a Eugene Laverty získali poslední body.

Bautistovo vítězství znamená, že Ducati teď má na svém kontě 348 bodů. Je šance, že v Aragonii dosáhne hranice 350 bodů. Bautista získal sedmé vítězství v řadě a je prvním španělským vítězem na španělské trati od roku 2007, kdy Rubén Xaus vyhrál první závod ve Valencii, také na Ducati. Chaz Davies se dostal na pódium – poprvé téměř po roce se na stupně vítězů dostali dva jezdci Ducati – naposledy to bylo také na trati MotorLand Aragón, v druhém závodě.

13. Michael Ruben Rinaldi 21 BARNI Racing Team Ducati 18 34:01,896 47,782
14. Ryuichi Kiyonari 23 Moriwaki Althea Honda Team Honda Honda 18 34:13,993 59,879
15. Eugene Laverty 50 Team Goeleven Ducati 18 34:51,235 1:37,121
16. Leandro Mercado 36 Orelac Racing VerdNatura Kawasaki 0 - -
- Markus Reiterberger 28 BMW Motorrad WorldSBK Team BMW 0 - -
- Alessandro Delbianco 52 Althea Mie Racing Team Honda 0 - -

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
19:54, 08.09.
18:15, 08.09.
18:14, 08.09.
18:10, 08.09.
16:00, 07.09.
15:53, 07.09.
12:01, 07.09.
11:40, 07.09.