Austrálie: Úvodní závod sezony 2018 vyhrál Melandri

Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati) předvedl úvodním závodě sezony 2018 úžasnou jízdu. Startoval ze třetí pozice, podařilo se mu předjet Toma Sykese (Kawasaki Racing Team), který startoval z pole position. Melandri na australské trati zvítězil v závodě MotoGP a 250cc, teď si k tomu přidal i vítězství ve WSBK. Sykes dojel do cíle jako druhý, pódium doplnil Melandriho týmový kolega Chaz Davies, který na samém konci závodu předjel Jonathana Reu (Kawasaki Racing Team).

Sykes vyrazil z pole position a ve větší části závodu měl slušný náskok před ostatními. Rea skvěle odstartoval ze šesté pozice a dostal se na druhé místo. Začal pronásledovat svého kolegu na Kawasaki. Melandri byl však stále těsně za ním, snažil se Reu předjet a nakonec se mu to podařilo. Potom se jeho cílem stal Sykes. Podařilo se mu ho dostihnout a předjet. Do konce závodu si ještě dokázal vytvořit náskok. Sykes se ale držel za ním a do cíle dojel jako druhý. Získal teprve čtvrté pódium na této trati od roku 2009. Rea začal mít problémy, jeho rychlost se snížila.

Původně se zdálo, že Rea bez problémů skončí na pódiu, ale jeho rychlost klesala, brzy se na scéně objevil Davies a Xavi Fores (Barni Racing Team) a oba ho brzy dokázali přejet. Rea dojel do cíle za Foresem jako pátý. Fores byl nejrychlejším jezdcem nezávislého týmu.

O šesté m9sto sváděli úžasný souboji jezdci týmu Pata Yamaha – Michael van der Mark a Alex Lowes. Ke konci holandský jezdec začal mít problémy, takže zvolnil a do cíle dojel jako šestý Lowes. Leon Camier (Red Bull Honda World Superbike Team), který měl nehodu při Superpole a startoval z 10. pozice, postoupil v závodě dopředu a předjel van der Marka a Eugena Lavertyho (Milwaukee Aprilia).

Lavertymu se v závodě moc nedařilo, do cíle dojel jako osmý, zatímco v pátek byl třetím nejrychlejším jezdcem. Van der Mark dojel do cíle jako devátý před Leandrem Mercadem (Orelac Racing Verdnatura), který doplnil první desítku. Pro argentinského jezdce to byl velmi dobrý výsledek prvního letošního závodu.

Loris Baz (GULF ALTHEA BMW Racing Team), který se vrací do WSBK, byl jedenáctý, i když v pátek měl nepříjemný pád. Americký závodník Jake Gagne při svém prvním závodě v úloze řádného jezdce týmu Red Bull Honda World Superbike byl dvanáctý. Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing) zahájil svou kariéru ve WSBK solidním 13. místem, za ním dojeli do cíle Roman Ramos (Team GoEleven Kawasaki) a Ondřej Ježek (Guandalini Racing).

Podrobné výsledky najdete zde:

Vítězem 2. závodu v Brně Lowes, druhý Van der Mark, třetí DaviesAlex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) získal své první vítězství v závodě WSBK v druhém závodě v Brně, v němž vedoucí jezdec šampionátu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) brzy po začátku závodu spadl. Tisíce českých fanoušků, kteří se sešli na brněnském Autodromu, byli svědky nepředvídatelného výsledku, v němž Yamaha obsadila první dvě místa a v němž vyhrál už šestý různý závodník sezony 2018.
15:03, 14.06.
15:54, 10.06.
14:48, 09.06.
13:55, 09.06.
10:37, 09.06.
21:38, 08.06.
21:33, 08.06.
13:03, 08.06.