Canepa pojede v Donington Parku na divokou kartu

Testovací jezdec Yamahy Niccoló Canepa posílí v Donington Parku tým Pata Yamaha  Mistrovství světa Superbike. Zúčastní se závodní víkendu vedle pravidelných jezdců Alexe Lowese a Michaela van der Marka.

Úřadující šampión vytrvalostního mistrovství světa a bývalý závodník MotoGP se vrátí do WSBK poprvé od roku 2016, kdy zastoupil zraněného Sylvaina Guintoliho.

Canepa je rád, že se vrátí na závodní trať. Jeho hlavním úkolem je práce na vývoji motocyklu YZF-R1, ale také by rád získal dobré výsledky.

„Jsem opravdu rád, že zase budu závodit ve WSBK s týmem Pata Yamaha,” uvedl Canepa. „Jsem testovacím jezdcem týmu a jsem opravdu pyšný na to, že mi dali možnost závodit.”

„Cílem pro tento víkend bude pomáhat týmu s vývojem motocyklu pro další závody, ale myslím si, že můžeme bojovat o dobré výsledky.”

„Donington je okruh, který mám opravdu rád, a atmosféra v Anglii je vždycky úžasná. Takže zahájím víkend ve výborné náladě.”

Canepa pojede na divokou kartu s továrním týmem Yamahy  také v září při závodě na francouzském okruhu Magny-Cours.

Vítězem 2. závodu v Brně Lowes, druhý Van der Mark, třetí DaviesAlex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) získal své první vítězství v závodě WSBK v druhém závodě v Brně, v němž vedoucí jezdec šampionátu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) brzy po začátku závodu spadl. Tisíce českých fanoušků, kteří se sešli na brněnském Autodromu, byli svědky nepředvídatelného výsledku, v němž Yamaha obsadila první dvě místa a v němž vyhrál už šestý různý závodník sezony 2018.
23:32, 22.06.
21:10, 22.06.
22:29, 20.06.
20:46, 19.06.
12:28, 19.06.
15:03, 14.06.
15:54, 10.06.
14:48, 09.06.