Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019
Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019 Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.

Daviesovi se od začátku sezony nedařilo zvyknout si na nový motocykl Ducati Panigale V4R, ale zdá se, že se jeho výkony konečně zlepší. Naposledy zvítězil v závodě WSBK loni v Aragonii, kde předjel Reu na klesání k první zatáčce, podařilo se mu ujet a vyhrál s více než třísekundovým náskokem.

Rea se v posledním závodě na Laguna Seca nedokázal vyrovnat Daviesově rychlosti a musel se smířit s druhou pozicí. Tento víkend zahajoval s náskokem  24 bodů před Bautistou v boji o titul, ale teď před osmitýdenní letní přestávkou vede o 81  bodů, Bautistovu smůlu využil téměř na maximum.

Bautista měl nehodu v prvním závodě a znovu spadl při závodě Superpole, tentokrát si poranil rameno. Do závěrečného závodu odstartoval, ale absolvoval jen jedno kolo a rozhodl se kvůli bolesti závod vzdát.

Toprak Razgatlioglu měl další úspěšný víkend, získal páté pódium v posledních sedmi závodech. Do cíle dojel sám, nikým neohrožován, ale podal dobrý výkon.

Alex Lowes byl jedním z mála závodníků, kteří předjížděli – předjel Toma Sykese a dostal se na čtvrté místo. Leon Haslam zakončil víkend šestým místem.

Loris Bazz vyhrál v souboji s Jordi Torresem a získal sedmou pozici,za nimi skončil Marco Melandri – po startu ze 17. pozice. Na bodech skončili také Michael Ruben Rinaldi, Leandro Mercado a Eugene Laverty.

Michael van der Mark závod nedokončil kvůli závadě. V celkovém hodnocení uvolnil třetí místo pro svého týmového kolegu Alexe Lowese.

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
18:40, 17.08.
22:02, 20.07.
21:10, 17.07.
14:18, 15.07.
11:25, 15.07.
08:50, 15.07.
22:02, 14.07.
21:32, 14.07.