Donington Park, Superpole: Pole position získal Sykes před Reou a Haslamem
Tom Sykes získal letos poprvé pole position, je to jeho první pole position na motocyklu BMW a 49. celkově.

Sykesovi se dařilo už v tréninkových jízdách. Počasí bylo proměnlivé, před kvalifikací poprchávalo, takže bylo těžké vybrat správné pneumatiky. Nakonec byly vhodnou volbou slicky. Na jedno kolo byl o celou sekundu rychlejší než jeho nejbližší soupeř.

Pro BMW je to teprve druhý případ, kdy se jejich motoczkl pro závod WSBK kvalifikoval na první místo. Předtím to dokázal Troy Corser, pole position získal v Misanu v roce 2010.

První čtyři pozice na startovním roštu získali Britové – jezdci BMW a Kawasaki. První řadu doplní Jonathan Rea a Leon Haslam – ten se do první řady dostal poprvé od závodu v Austrálii. Čtvrtou pozici získal skvělý Peter Hickman, který tentokrát jede místo Markuse Reiterbergera.

Nejrychlejším jezdcem Yamahy byl pátý Loris Baz, vedoucí závodník šampionátu Álvaro Bautista startuje ze šesté pozice.

Alex Lowes spadl brzy po začátku kvalifikace v zatáčce Goddards, ale získal osmou pozici. Jeho týmový kolega Michael van der Mark byl až šestnáctý – má problémy kvůli zraněnému zápěstí, nemá v něm dostatečný cit.

13. Ryuichi Kiyonari Moriwaki Althea Honda Honda CBR1000RR 1m 30,997
14. Leandro Mercado Orelac Racing VerdNatura Kawasaki Kawasaki ZX-10RR 1m 31,080
15. Michael Ruben Rinaldi Barni Racing Team Ducati Ducati Panigale V4 R 1m 32,602
16. Michael van der Mark Pata Yamaha Yamaha YZF R1 1m 35,216
17. Alessandro Delbianco Althea Mie Racing Team Honda Honda CBR1000RR 1m 36,136

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
19:54, 08.09.
18:15, 08.09.
18:14, 08.09.
18:10, 08.09.
16:00, 07.09.
15:53, 07.09.
12:01, 07.09.
11:40, 07.09.