Donington Park: V mokrém 1. tréninku nejrychlejší Rea před Sykesem a Bazem
Jonathan Rea byl nejrychlejší v úvodním tréninku na okruhu Donington Park. Pršelo a bylo zataženo.

I když včera britská trať uvítala závodníky slunečným počasí, dnes byla trať promočená a jezdci WSBK zahájili závodní víkend váhavě.

Rea potřebuje jen jedno další vítězství v závodě a dosáhne rekordu všech dob v této sérii. Do čela tabulky prvního tréninku se dostal svým předposledním kolem a na druhé místo odsunul Toma Sykese. Svůj čas ještě zlepšil svým posledním kolem, byl o půl sekundy rychlejší než Sykes.

Následoval Loris Baz na motocyklu BMW týmu Althea před Leonem Camierem z týmu Red Bull Honda. Na trať se vrací po nehodě, při níž si zlomil tři žebra. první pětku doplnil Leandro Mercado z týmu Orelac Racing Kawasaki.

Nicolo Canepa, který jede pro tým Pata Yamaha na divokou kartu, se rozhodl maximálně využít čas na trati, i přes špatné počasí. Najezdil 13 kol a dostal se na šesté místo v tabulce.

Michael van der Mark, Ondřej Ježek a Bradley Ray, který jede na divokou kartu, se rozhodli na mokré trati při prvním tréninku nejezdit.

9 PJ Jacobsen TrippleM Honda 99 Honda 1:47,401 3,172
10. Michael Ruben Rinaldi Aruba.it Racing – Junior Team 21 Ducati 1:47,501 3,272
- Bradley Ray Hawk Suzuki 28 Suzuki - -

Vítězem 2. závodu v Brně Lowes, druhý Van der Mark, třetí DaviesAlex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) získal své první vítězství v závodě WSBK v druhém závodě v Brně, v němž vedoucí jezdec šampionátu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) brzy po začátku závodu spadl. Tisíce českých fanoušků, kteří se sešli na brněnském Autodromu, byli svědky nepředvídatelného výsledku, v němž Yamaha obsadila první dvě místa a v němž vyhrál už šestý různý závodník sezony 2018.
23:32, 22.06.
21:10, 22.06.
22:29, 20.06.
20:46, 19.06.
12:28, 19.06.
15:03, 14.06.
15:54, 10.06.
14:48, 09.06.