Donington Park: Van der Mark vyhrál i 2. závod, druhý Razgatlioglu, třetí Rea
Donington Park: Van der Mark vyhrál i 2. závod, druhý Razgatlioglu, třetí Rea Michael van der Mark získal v Donington Parku double. Jako druhý dojel do cíle nováček Toprak Razgatlioglu, získal své první pódium. Mistr světa Jonathan Rea byl třetí.

Do druhého závodu bleskově odstartoval Lorenzo Savadori na Aprilii, za ním byl Leon Haslam, který jel na divokou kartu pro tým Puccetti Kawasaki, a Alex Lowes, který startoval z pole position.

Lowes předjel Haslama na vjezdu do Melbourne Loop na konci prvního kola a o chvilku později se dostal před Savadoriho v nájezdu do Old Hairpin.

V druhém kole předjel Savadoriho i Haslam, ale v Melbourne Hairpin měl nehodu. Drama se odehrálo za Lowesem, který si mohl vytvořit více než sekundový náskok před svým týmovým kolegou na Yamaze, van der Markem. Ten odvážným způsobem předjel Savadori vnitřkem v Craner Curves.

Holandský závodník se přibližoval k Lowesovi, pronásledoval je Rea, který v osmém kole předjel Savadoriho a dostal se na třetí pozici.

Van der Mark udělal chybu v Melbourne Loop, což umožnilo Reovi, aby se v 11. kole dostal na druhou pozici. Tito tři jeli v čele těsně za sebou ve většině druhé poloviny závodu.

Rea poprvé zaútočil na Lowese v Redgate v 15. kole, ale v zatáčce byl dlouhý a Lowes se zase dostal na první místo. Totéž se opakovalo v následujícím kole v Melbourne Loop. V další zatáčce ale uspěl. Van der Mark ho následoval v první zatáčce, kde také Lowese předjel. V dalším kole Reu dojel a v 17. kole ho předjel v Melbourne Loop. Potom si vytvořil více než sekundový náskok a pohodlně si zajistil své druhé vítězství ve WSBK za sebou.

Na Reu v posledních kolech útočil Razgatlioglu na zákaznické Kawasaki a předjel ho v posledním kole. Zajistil si své první pódium a stal se prvním tureckým jezdcem, který se ve WSBK dostal na stupně vítězů.

Lowes, který v závodě dlouho vedl, přejel cílovou čáru jako čtvrtý, jen o dvě sekundy později než Rea. Ten zvýšil svůj náskok v čele šampionátu na 64 bodů. První pětku doplnil Chaz Davies na Ducati, dojel do cíle před Tomem Sykesem na druhé tovární Kawasaki.

Savadori dojel do cíle s odstupem jako sedmý, Leon Camier s nedoléčeným zraněním byl osmý.

První desítku doplnili Jordi Torres a Loris Baz. Marco Melandri, který v prvním závodě spadl, zvládl jen 11. pozici.

Britský závodník Luke Mossey, který jel na divokou kartu pro tým Pedercini Kawasaki, získal své první body za 14. místo, za ním dojel jeho soupeř z BSB Bradley Ray na motocyklu týmu Hawk Suzuki.

Závod nedokončil kromě Haslama také Eugene Laverty, Mason Law, Román Ramos a Xavi Fores. Michael Ruben Rinaldi ani neodstartoval, protože jeho Ducati uvázla na startovním roštu.

P. Jezdec Tým # otocykl Kola Čas Ztráta
1. Michael van der Mark Pata Yamaha Official WorldSBK Team 60 Yamaha 23 34:02,406 -
- Michael Ruben Rinaldi Aruba.it Racing – Junior Team 21 Ducati 0 - DNS

1. závod v Misanu vyhrál Rea před Daviesem a LavertymJonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) přišel na poslední chvíli o start z pole position, ale v závodě mu to neublížilo. Fantasticky odstartoval a dostal se hned před Toma Sykese (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Když měl před sebou volnou trať, opět byl neporazitelný. Jako druhý dojel do cíle Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati), pódium doplnil Eugene Laverty (Milwaukee Aprilia).
22:35, 31.07.
22:47, 25.07.
22:03, 23.07.
14:13, 08.07.
22:43, 07.07.
14:19, 07.07.
12:44, 07.07.
12:39, 07.07.