Donington Park: Zkrácený závod Superpole vyhrál Rea, druhý Razgatlioglu, třetí Haslam

Jonathan Rea byl prohlášen za vítěze závodu Superpole na Donington Parku, závod  se jel pouze na 7 kol. Poté, co explodoval motor motocyklu BMW Petera Hickmana a na trať se dostal olej, došlo ke katastrofální sérii nehod za ním.

Rea zvýšil svůj náskok v čele šampionátu, když se ve správnou chvíli nacházel na správném místě.

Rea jel v čele s nepatrným náskokem před Tomem Sykesem. Závod se měl jet na deset kol, ale po nehodě čtyř jezdců byla vyvěšena červená vlajka. Sandro Cortese, Leandro Mercado, Alessandro Delbianco a Ryuichi Kiyonari havarovali kvůli oleji, který unikl z Hickmanova motocyklu.

To ale nebylo všechno. Sykes, který v té době jel na druhém místě, spadl v zaváděcím kole, když se vracel do paddocku, sklapl se mu předek. Jeho motocykl dělal přemety na štěrku, takže museli maršálové utéct, aby je nevzal s sebou. Sykes se nemohl vrátit na motocyklu do depa, takže byl z výsledků vyňat, i když byl na druhé pozici.

Pro BMW to bylo velké zklamání. Vypadalo to, že Sykes má šanci zaútočit na Reu a bojovat o vítězství. Na Reu začal útočit Toprak Razgatlioglu. Závod byl zastaven ve chvíli, která byla pro Reu výhodná, takže získal druhé vítězství tohoto víkendu.

Razgatlioglu získal čtvrté pódium v posledních čtyřech závodech. Kawasaki potěšil výsledek Leona Haslama, který se dostal na třetí místo. Kawasaki tedy kompletně obsadila pódium.

Álvaro Bautista, který v prvním závodu spadl, se přiblížil jezdcům vpředu a měl šanci bojovat o vítězství právě v době, kdy byl závod zastaven. Dnes se mu dařilo lépe, ale v celkovém hodnocení klesl o 15 bodů za Reu.

Nejrychlejším jezdcem Yamahy byl Loris Baz – do cíle dojel jako čtvrtý před Alexem Lowesem na tovární Yamaze. Chaz Davies a Michael van der Mark si určitě oddychli, když se jim podařilo získat pozice a dostat se včas před všechny ty jezdce, kteří pak havarovali na olejové skvrně.

Klasifikováno bylo jenom 11 jezdců.

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team Kawasaki ZX-10RR 10:15,862 -
2. Toprak Razgatlioglu Kawasaki Puccetti Racing Kawasaki ZX-10RR 10:17,036 +1,174
10. Marco Melandri GRT Yamaha Yamaha YZF R1 8:57,650 +1 Lap
11. Michael Ruben Rinaldi Barni Racing Team Ducati Ducati Panigale V4 R 9:04,563 +1 Lap
DNF Tom Sykes BMW WorldSBK Team BMW S1000RR 10:16,255 7 Laps
DNF Peter Hickman BMW WorldSBK Team BMW S1000RR 8:58,097 6 Laps
DNF Sandro Cortese GRT Yamaha Yamaha YZF R1 9:01,487 6 Laps
DNF Leandro Mercado Orelac Racing VerdNatura Kawasaki Kawasaki ZX-10RR 9:01,912 6 Laps
DNF Alessandro Delbianco Althea Mie Racing Team Honda Honda CBR1000RR 9:05,938 6 Laps
DNF Ryuichi Kiyonari Moriwaki Althea Honda Honda CBR1000RR 9:08,649 6 Laps

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
22:02, 20.07.
21:10, 17.07.
14:18, 15.07.
11:25, 15.07.
08:50, 15.07.
22:02, 14.07.
21:32, 14.07.
14:30, 14.07.