Druhou jízdu v Austrálii Ježek nedokončil

Porucha spojky vyřadila Ondřeje Ježka z nedělního závodu MS Superbike na Phillip Islandu.

V sobotu urval jeden bod. V neděli to vypadalo mnohem nadějněji, co se týče bodového přídělu. Několik jezdců do závodu z různých důvodů nenastoupilo, a tak už před samotným startem se brněnský závodník posunul o tři pozice dopředu, na 16. místo. Bohužel v závodě ujel asi jen 200 m, když v motoru zahrčelo. „Cítil jsem divné vibrace už na startu. Poté se rozjel, ale už jsem cítil, že je zle. Po pár vteřinách motorka přestala jet a okamžitě jsem odstavil stroj mimo trať," popsal Ondra napínavou situaci po startu závodu. „Neuvěřitelné věci se letos dějí. Na motorce jsem strávil 10 dní, během nichž jsme měli čtyři závažné technické poruchy," dodal.

Zdroj: Ondřej Ježek Press

Vítězem 2. závodu v Brně Lowes, druhý Van der Mark, třetí DaviesAlex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) získal své první vítězství v závodě WSBK v druhém závodě v Brně, v němž vedoucí jezdec šampionátu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) brzy po začátku závodu spadl. Tisíce českých fanoušků, kteří se sešli na brněnském Autodromu, byli svědky nepředvídatelného výsledku, v němž Yamaha obsadila první dvě místa a v němž vyhrál už šestý různý závodník sezony 2018.
15:03, 14.06.
15:54, 10.06.
14:48, 09.06.
13:55, 09.06.
10:37, 09.06.
21:38, 08.06.
21:33, 08.06.
13:03, 08.06.