Hattrick v Austrálii: Bautista, Rea, Haslam i v 3. závodě

Álvaro Bautista (Aruba.it Racing Ducati) vyhrál při svém prvním závodním víkendu v Mistrovství světa Superbike na Phillip Islandu všechny tři závody. Do WSBK přešel po devíti sezonách v MotoGP. Při prvním sprintu, který je součástí nového uspořádání závodního víkendu, vedl po celý závod – od startu až do cíle. Závod se jede na deset kol.

V sobotu se stal teprve šestým závodníkem v historii WSBK, který zvítězil při svém debutu a v neděli získal „double”.

Bautista bleskově vystartoval z pole position a vytvořil si náskok více než 18 sekund – větší než při sobotním závodě – a potom v závěrečné fázi trochu zvolnil.

Je druhým jezdcem v historii WSBK, který při svém debutu vyhrál oba dva závody. Tím prvním byl John Kocinski v roce 1996 v Misanu. A prvním, kdo vyhrál tři.

Ve všech třech závodech skončil Jonathan Rea na druhém místě a Leon Haslam na třetím. O tyto pozice spolu bojovali po celý třetí závod.

Michael van der Mark bojoval o čtvrté místo s Markem Melandrim a předjel ho v posledním kole. Melandri nakonec klesl na šesté místo za Alexe Lowese, který využil toho, že jeho soupeři měli víc opotřebované pneumatiky.

Chaz Davies se dokázal po startu ze 16. pozice vyšplhat až na sedmé místo v cíli. Na svého týmového kolegu Bautistu však měl ztrátu téměř 27 sekund. Za ním se umístil Sandro Cortese z týmu GRT Yamaha.

Eugene Laverty ztratil pozice v polovině závodu, ale do cíle nakonec dojel jako devátý. První desítku doplnil Leon Camier.

Leandro Mercado dojel do cíle jako jedenáctý. Markus Reiterberger bojoval se svým týmovým kolegou Tomem Sykesem o dvanáctou pozici a v souboji nakonec vyhrál. Poslední body získal Jordi Torres a Ryuichi Kiyonari. Michael Ruben Rinaldi dojel do cíle se ztrátou jednoho kola, v polovině závodu musel zajet do depa.

Toprak Razgatlioglu byl nucen závod ukončit předčasně, stejně jako domácí Troy Herfoss, který jel na divokou kartu. Alessandro Delbianco spadl v úvodním kole.

13. Tom Sykes 66 BMW Motorrad WorldSBK Team BMW 22 34:09,345 31,231
14. Jordi Torres 81 Team Pedercini Racing by Global Service Solutions Kawasaki 22 34:19,040 40,926
15. Ryuichi Kiyonari 23 Moriwaki-Althea HONDA Racing Team Honda 22 34:19,730 41,616
16. Michael Ruben Rinaldi 21 BARNI Racing Team Ducati 21 33:57,260 1 kolo
- Toprak Razgatlıoglu 54 Turkish Puccetti Racing Kawasaki 17 26:18,441 DNF
- Troy Herfoss 17 Penrite Honda Racing Honda 5 8:01,648 DNF
- Alessandro Delbianco 52 Althea Mie Racing Team Honda 0 - DNF

Vítězem prvního závodu v Imole Rea před Bautistou, třetí RazgatliogluJonathan Rea získal v Imole své první letošní vítězství, přerušil souvislou řadu jedenácti vítězství Álvara Bautisty. Rea dominantním způsobem vyhrál první závod, Bautista byl s odstupem druhý.
13:48, 14.05.
19:59, 12.05.
12:10, 12.05.
15:06, 11.05.
14:23, 11.05.
12:57, 11.05.
10:39, 11.05.
16:29, 10.05.