Imola: Davies bez problémů vyhrál sobotní zkrácený závod, 2. Rea, 3. Melandri

Chaz Davies zvítězil v prvním závodě WSBK v Imole před Jonathanem Reou. Závod byl ukončen předčasně červenou vlajkou kvůli nehodě Eugena Lavertyho. Marco Melandri na druhé Ducati byl třetí.

Davies dobře odstartoval z pole position a díky skvělé rychlosti si rychle vytvořil náskok před skupinou, která ho pronásledovala. Jeho týmový kolega Melandri také výborně odstartoval  a dostal se na druhé místo, ale pomalu se k němu přibližoval Rea, který ho nakonec předjel.

Daviesův náskok se ustálil, na začátku 14 kola vedl asi o sedm sekund, ale závod byl zastaven, když v 18. zatáčce havaroval Laverty.

Zřejmě došlo ke kolizi mezi Lavertym a Alexem Lowesem, Lavertyho přední kolo se zablokovalo pod kapotáží, Laverty nemohl zastavit, takže vyskočil z motocyklu a motocykl potom prudce narazil do bariéry a začal hořet.

Závod byl prohlášen za ukončený, o výsledku rozhodlo 13. kolo. Davies vyhrál před Reou, Melandrimu se podařilo udržet si třetí místo, o které usiloval Tom Sykes.

Lowes dojel do cíle jako osmý.

Nicky Hayden závod nedokončil kvůli technické závadě.

Jordi Torres se závodu nezúčastnil kvůli nemoci a jeho účast v nedělním závodě je nejistá.

Výsledky 1. jízdy WSBK na Autodromu v Imole  (12 kol - zkráceno):

P.       Jezdec                      Tým                                          Nr.  Moto         Čas              Ztráta
1. Chaz Davies Aruba.it Racing - Ducati 7 Ducati 21:21,371
2. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team WorldSBK 1 Kawasaki 21:28,067 6,696
3. Marco Melandri Aruba.it Racing - Ducati 33 Ducati 21:30,658 9,287
4. Tom Sykes Kawasaki Racing Team WorldSBK 66 Kawasaki 21:31,284 9,913
5.   Javier Fores Barni Racing Team 12 Ducati 21:37,513 16,142
6. Leon Camier MV Agusta Reparto Corse 2 MV Agusta 21:43,285 21,914
7. Michael van der Mark Pata Yamaha Official Team SBK 60 Yamaha 21:46,009 24,638

Ondřej Ježek Grillini Racing Team 37 Kawasaki 22:11,760 50,389

2. závod v Británii: Rea, Sykes, Davies.Jonathan Rea ukončil souvislou řadu vítězství Toma Sykese v Donington Parku, když přesvědčivě zvítězil v druhém závodě. Bylo to 100. vítězství Kawasaki v Mistrovství světa Superbike.Třetí byl Chaz Davies.
21:12, 28.05.
20:32, 28.05.
21:31, 27.05.
19:51, 27.05.
14:07, 27.05.
13:59, 27.05.
17:38, 26.05.
13:47, 26.05.