Imola: Davies vyhrál i v neděli, 2. Rea, na 3. místě Sykes
Imola:  Davies vyhrál i v neděli, 2. Rea, na 3. místě Sykes

Chaz Davies se stal po sedmi letech prvním závodníkem, který vyhrál závod v Imole po startu mimo přední řadu. Svou bezchybnou jízdou získal v Imole vítězství i v druhém závodě, domácím závodě Ducati.

Původní závod byl přerušen červenou vlajkou, když vybuchl motor Ayrtona Badoviniho z týmu Grillini Kawasaki v úvodním kole. Po 35 minutách čištění trati od oleje byl závod restartován. Davies a Jonathan Rea podnikli rychlý útok z třetí řady na startovním roštu.

Tom Sykes, který startoval z pole position, se zpočátku dostal do vedení, vedl před Leonem Camierem, ale ten v druhém kole spadl, když jel na druhé pozici. Ale jakmile se Davies probojoval polem jezdců, rychle se k Sykesovi přibližoval.

Jezdil nejrychlejší kola závodu a na konci šestého kola Sykese předjel po vnitřní straně v poslední šikaně, potom ujel a bez problémů zvítězil.

Sykes držel Reu za sebou do 12. kola, potom se ale Rea dostal na druhé místo a získal další dobrý počet bodů, takže jeho náskok v čele šampionátu je stále ještě 74 bodů.

Sykes skončil jako třetí a v celkovém hodnocení klesl za Daviese, který se dostal na druhé místo.

Xavi Fores po celý závod odolával útokům Marka Melandriho a do cíle dojel jako čtvrtý. Alex Lowes vyjel z trati, ale podařilo se mu získat šesté místo. Eugene Laverty si vynahradil pád z prvního závodu a v cíli byl sedmý.

Jordi Torres se nakonec přece jen zúčastnil závodu a skončil na osmém místě – v posledním kole předjel Michaela van der Marka. První desítku doplnil Leandro Mercado

Výsledky nedělní jízdy WSBK na Autodromu v Imole  (18 kol):

P.      Jezdec                     Tým                                          Nr.  Moto         Čas              Ztráta
8. Jordi Torres Althea BMW Racing Team 81 BMW 32:48,293 35,932
9. Michael van der Mark Pata Yamaha Official Team SBK 60 Yamaha 32:48,460 36,099
17. Ondřej Ježek Grillini Racing Team 37 Kawasaki 33:27,672 1:15,311

Katar: Rea si poradil i na závěr sezony, vyhrál před Daviesem, 3. LowesJonathan Rea zvítězil i v druhém závodě v Kataru a překonal rekord v počtu bodů získaných během jedné sezony. Během sezony 2017 získal celkem 556 bodů a překonal rekordní počet Colina Edwardse z roku 2002.
20:43, 13.12.
20:08, 07.12.
19:51, 07.12.
21:28, 02.12.
19:54, 30.11.
19:57, 25.11.
22:07, 07.11.
20:01, 07.11.