Na BMW bude v Donington Parku jezdit Peter Hickman

V továrním týmu BMW nahradí v Donington Parku Markuse Reiterbergera Peter Hickman, pětinásobný vítěz závodu Isle of Man TT.

Šéf týmu Shaun Muir oznámil, že řádný jezdec týmu BMW Reiterberger má silnou chřipku s vysokou teplotou, takže skončil v nemocnici.

„Je nám velmi líto, že je Markus nemocný, necítí se dobře, není v takové kondici, která by mu umožnila o tomto víkendu závodit,“
uvedl Muir. „Děkuji mu, že nám dal vědět co nejdřív, tak abychom měli čas najít náhradu.“

„Peter Hickman je pro nás ideální možností. Už teď jezdí na současném motocyklu BMW a velmi rychle souhlasil s tím, že se k nám přidá.“

Kromě toho, že má britský závodník bohaté zkušenosti ze silničními závody, jezdí pro tým Smiths BMW v sérii British Superbike, v šampionátu je teď na osmém místě.

O tomto víkend měl závodit ve francouzském šampionátu Superbike na Magny-Cours, ale dostal souhlas, aby místo toho startoval ve WSBK.

Ve WSBK už v minulosti jednou startoval – bylo to v Doningtonu v roce 2012, v jednom závodě byl devátý, druhý nedokončil.

Druhý jezdec týmu BMW, Tom Sykes, minule v Misanu získal první letošní pódium.

Zdroj: motorsport.com

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
19:54, 08.09.
18:15, 08.09.
18:14, 08.09.
18:10, 08.09.
16:00, 07.09.
15:53, 07.09.
12:01, 07.09.
11:40, 07.09.