Portimao: V pátek dopoledne Rea rychlejší než Bautista
WSBK se po dlouhé letní přestávce vrací na závodní trať. Jonathan Rea si udržel první místo před svým soupeřem v boji o titul, Álvarem Bautistou, i když ten se ke konci tréninku zlepšil.

Rea zajel brzy po začátku tréninku čas 1 min 41,93 s a tento čas už nikdo nepřekonal, i když Bautista se nakonec přiblížil na necelou jednu desetinu sekundy, na Reu měl ztrátu 0,078 s.

Bautista se rozhodl, že během tréninku bude méně jezdit, protože stále ještě má problémy kvůli zranění ramene, které utrpěl na Laguna Seca.

Třetí místo obsadil Alex Lowes z týmu Pata Yamaha, byl o 0,120 s pomalejší než Rea. Čtvrtý byl Toprak Razgatlioglu (Puccetti Kawasaki).

Michael van der Mark se v závěru zlepšil a dostal se na páté místo v tabulce, za ním se umístil Leon Haslam na Kawasaki. Markus Reiterberger na BMW byl sedmý, jeho týmový kolega Tom Sykes ke konci tréninku spadl.

Do první desítky se dostali také Loris Baz, Sandro Cortese a Michael Ruben Rinaldi.

Chaz Davies, který poprvé zvítězil před letní přestávkou na Laguna Seca, byl až jedenáctý, ale za ním skončili Sykes a Marco Melandri.

Jordi Torres v úvodu tréninku spadl, ale skončil na 16. místě v tabulce..

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
19:54, 08.09.
18:15, 08.09.
18:14, 08.09.
18:10, 08.09.
16:00, 07.09.
15:53, 07.09.
12:01, 07.09.
11:40, 07.09.