Portugalsko, 1. trénink: Rea, Torres, Sykes
Závodníci WSBK se po dlouhé letní přestávce vrátili na závodní trať. Desáté kolo se koná na portugalském okruhu v Portimau v kraji Algarve.

Nejrychlejším jezdcem 1. tréninku byl Jonathan Rea, zajel kolo rekordní rychlostí. Opakovaně zajel nejrychlejší kolo a jeho nejlepší čas byl o půl sekundy rychlejší než Jordi Torres na motocyklu MV Agusta, který byl překvapivě druhý. Španělský závodník se svým nejlepším časem dostal před druhého jezdce továrního týmu Kawasaki, Toma Sykese. Sykes se stále ještě léčí po zranění kotníku, které utrpěl během letní přestávky a kvůli němuž se nemohl v srpnu zúčastnit testů v Portimau.

Alex Lowes, který dnes slaví 28. narozeniny byl osmý.

Chaz Davies z továrního týmu Ducati se také vrací na závodní trať po zranění. Závodní víkend začal opatrně, zajel 13. čas, byl o tři desetiny sekundy za první desítkou, která zajišťuje postup do druhého Superpole. Jeho zlomená klíční kost se postupně zlepšuje.

Svůj první trénink má za sebou také český závodník Jakub Smrž, který není v Mistrovství světa Superbike žádným nováčkem, v tomto šampionátu startoval do 152 závodů. Dokončí sezonu s týmem Guandalini Racing. Je už třetím českým závodníkem, který bude startovat v tomto týmu – po Ondřeji Ježkovi a Karlu Hanikovi. Do konce sezony zbývají čtyři závodní víkendy. Naposledy startoval do závodu WSBK loni, během závodního víkendu na Laguna Seca, také jel na Yamaze týmu Marka Guandaliniho.

P. Jezdec Tým # Motocykl Čas Ztráta Kola
1. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team WorldSBK 1 Kawasaki 1:41,817 - 11
2. Jordi Torres MV Agusta Reparto Corse 81 MV Agusta 1:42,333 0,516 18
3. Tom Sykes Kawasaki Racing Team WorldSBK 66 Kawasaki 1:42,650 0,833 17
4. Xavi Fores Barni Racing 12 Ducati 1:42,752 0,935 12
5. Michael van der Mark Pata Yamaha Official WorldSBK Team 60 Yamaha 1:42,770 0,953 14
14. Lorenzo Savadori Milwaukee Aprilia 32 Aprilia 1:43,454 1,637 12
15. Michael Ruben Rinaldi Aruba.it Racing – Junior Team 21 Ducati 1:43,702 1,885 14
16. Leandro Mercado Orelac Racing VerdNatura 36 Kawasaki 1:43,773 1,956 12
17. PJ Jacobsen TrippleM Honda 99 Honda 1:43,876 2,059 13
18. Yonny Hernández Team Pedercini Racing 68 Kawasaki 1:44,028 2,211 14
19. Román Ramos Team GoEleven Kawasaki 40 Kawasaki 1:44,343 2,526 14
20 Jakub Smrž Guandalini Yamaha 96 Yamaha 1:47,496 5,679 13

Argentina: Rea vyhrál i 2. závod, před Foresem a MelandrimJonathan Rea se stal prvním jezdcem v historii Mistrovství světa Superbike, který vyhrál deset závodů v řadě. V Argentině získal „double”. Xavi Fores byl druhý a získal titul nejlepšího jezdce nezávislého týmu. Marco Melandri získal v Argentině druhé pódiové umístění.
16:23, 09.11.
21:47, 27.10.
21:02, 27.10.
20:36, 26.10.
20:19, 26.10.
20:10, 26.10.
21:57, 25.10.
21:50, 25.10.