Rea je ve formě, do prvního závodu na Laguna Seca startuje z pole position

Jonathan Rea byl letos už potřetí nejrychlejší v kvalifikaci Superpole. Z první řady s ním budou startovat jezdci Ducati – Chaz Davies a Álvaro Bautista.

V devátém kole sezony 2019 WSBK má Rea velkou šanci dál zvýšit svůj náskok v čele šampionátu

Daviesovi se letos na motocyklu Panigale V4 R moc nedařilo, ale americký víkend zahájil slibně. Po dobrých výsledcích v tréninku byl i v kvalifikaci rychlejší než Bautista.

Z páté pozice startuje Tom Sykes na továrním motocyklu BMW, za ním se umístil Leon Haslam na Kawasaki. Překvapením je šesté místo Jordiho Torrese z týmu Pedercini Kawasaki.

Loris Baz z týmu Ten Kate Racing spadl v zatáčce Corkscrew na začátku kvalifikace, ale tým motorku bleskově opravil a Baz zvládl si vyjet sedmou pozici.

Eugene Laverty sice ještě není v perfektní pozici, ale do svého prvního závodu po dvouměsíční absenci bude startovat z dobrého desátého místa. Michael van der Mark spadl ve čtvrté zatáčce, takže bude startovat z 15. pozice. Naštěstí si nezhoršil nedoléčené zranění zápěstí

Marco Melandri bude do svého prvního závodu po oznámení, že ukončí závodní kariéru, startovat až ze 17. pozice za domácím jezdcem JD Beachem, který tentokrát jede na divokou kartu.

Rea ve Francii získal titul, Bautista nedojelJonathan Rea v neděli zvítězil v odpoledním závodě na francouzském okruhu Magny-Cours. Álvaro Bautista, jeho hlavní soupeř v boji o titul, závod nedokončil. Toprak Razgatlioglu spadl a Bautistu vzal s sebou. Rea zvítězil a Bautista byl bez bodů, takže o titulu bylo rozhodnuto.
21:47, 13.11.
20:59, 06.11.
22:22, 26.10.
21:21, 26.10.
20:06, 26.10.
20:01, 26.10.
21:48, 25.10.
20:43, 25.10.