Rea přiznal, že byl před prvním kolem sezony na operaci
Úřadující mistr světa série Superbike Jonathan Rea přiznal, že se tři týdny před úvodním kolem sezony 2018 na Phillip Islandu podrobil operaci ruky.

Začátkem února trénoval na motokrosovém kole a poranil si při nehodě pravou ruku. V barcelonské nemocnici Tres Torres Clinic mu operovali prst.

Tým Kawasaki spolu se závodníkem rozhodli, že tuto informaci zveřejní až po úvodním závodním víkendu roku. Rea o operaci informoval na Instagramu.

Pro Reu byl závodní víkend v Austrálii opravdu náročný. Kromě zraněné ruky ho trápila ještě nemoc. Po dvoudenních testech ho nakazil nějaký virus.

Přesto v sobotním závodě bojoval o umístění na pódiu, ale nakonec měl problémy s pneumatikami, takže se propadl mimo vedoucí skupinu a v cíli byl šesté. V neděli, při druhém závodě, ho těsně před cílovou čárou předjel Melandri a zvítězil s rozdílem 0,021 s.

Zdroj: Motorsport.com

Rea vyhrál i druhý portugalský závod, druhý Van der Mark, třetí MelandriJonathan Rea pokračoval ve skvělé formě. V 2. závodě v Portimau získal šesté vítězství v řadě. Vede teď v šampionátu o 116 bodů před Daviesem a svůj čtvrtý titul za sebou by mohl získat už za 14 dní na Magny-Cours.
22:14, 16.09.
11:22, 16.09.
13:11, 15.09.
11:14, 15.09.
21:37, 14.09.
14:38, 14.09.
13:34, 14.09.
21:58, 12.09.