Rea si na Laguna Seca připsal další vítězství, Bautista bez bodů
Rea si na Laguna Seca připsal další vítězství,  Bautista bez bodů Kyvadlo v boji o titul mistra světa WSBK se dál vychýlilo na stranu Jonathana Rey. Vyhrál už pátý závod za sebou, zatímco Álvaro Bautista měl už čtvrtý pád v posledních osmi závodech.

Po úspěšném závodním víkendu v Donington Parku Rea pokračoval ve skvělých výkonech. Po bleskovém startu vedl až do cíle.

Na začátku prvního kola došlo ke krátkému boji s Bautistou a Chazem Daviesem, ale jakmile se Rea dostal do vedení, měl situaci pod kontrolou. Bautistovi se v páté zatáčce sklopil předek. Na štěrku chvilku zůstal na kolenou a nevěřícně zíral za bariéry. Sice znovu nasedl na motorku a dojel  do cíle, ale jako poslední, na sedmnáctém místě, se ztrátou jednoho kola.

Podobná situace brzy po začátku závodu nastala v Jerezu i v Misanu, v Donington Parku dostal smyk na mokré trati. Bautista, který ještě nedávno vedl před Reou o 61 bodů, má teď na britského soupeře ztrátu 49 bodů. To je pokles o 110 bodů v pouhých osmi závodech.

Davies se pokusil předjet Reu na vjezdu do první zatáčky, ale vyjel ze stopy. Potom se Rea dostal do skvělého rytmu a Davies s ním ztratil kontakt. Do cíle dojel jako druhý. V poslední době se po slabším startu do sezony výrazně zlepšil.
V řadě dobrých výsledků pokračoval Toprak Razgatlioglu. Po Bautistově pádu postoupil na třetí místo a na této pozici dojel do cíle. V posledních osmi závodech získal už páté pódium.

Tom Sykes dobře odstartoval, ale potom ho v rušných úvodních zatáčkách odsunuli víc dozadu, ale nakonec získal další dobrý výsledek – čtvrté místo. Nejrychlejším jezdcem Yamahy byl Alex Lowes na páté pozici. Výkony Yamahy byly v tomto závodě celkem nevýrazné. Další Yamahy -  Michael van der Mark, Loris Baz a Marco Melandri – skončily na sedmé, osmé a deváté pozici.

Jordi Torres získal nejlepší výsledek týmu Pedercini Kawasaki od roku 2016, šesté místo. Leon Haslam na tovární Kawasaki spadl brzy po začátku závodu v zatáčce Corkscrew a závod nedokončil.

Do první desítky se dostal i Michael Ruben Rinaldi, za ním dojel Eugene Laverty, který po dvouměsíční přestávce způsobené zraněním obstál v konkurenci docela dobře.

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
19:54, 08.09.
18:15, 08.09.
18:14, 08.09.
18:10, 08.09.
16:00, 07.09.
15:53, 07.09.
12:01, 07.09.
11:40, 07.09.