Skončil dvoudenní test v Jerezu

Poslední den testů na španělském okruhu se konal za slunečného počasí. Jezdci WSBK pokračovali ve svých závěrečných přípravách před úvodním závodem sezony v Austrálii.

Teploty byly vyšší než včera a řada jezdců zlepšila svou rychlost. Prvního a desátého jezdce od sebe dělila necelá sekunda.

Úřadující mistr světa Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) vyrazil na trať brzy ráno, pracoval na drobných vylepšeních svého motocyklu ZX-10RR. Neztrácel čas a nakonec se dokázal vrátit na první místo v tabulce časů, jeho nejlepší čas byl 1 min 39.160 s. Musel ovšem čelit silné konkurenci v podobě jezdců Yamahy a Ducati. Druhý nejlepší čas zajel Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK). Jeho časy byly velmi vyrovnané během obou dnů testů. Jeho nejlepší čas byl 1 min 39,372 s. Na andaluské trati dnes najezdil 102 kol. Pracoval na akceleraci svého motocyklu a testoval nové součásti motocyklu YZF R1. Jeho týmový kolega Michael van der Mark byl sedmý, jeho nejlepší čas byl 1 min 40,145 s.

Leon Haslam (Kawasaki Racing Team WorldSBK) se snažil získat pohodlnou pozici na svém motocyklu. Úspěšné dva dny testů zakončil na třetí pozici, byl jen o 0,342 s pomalejší než jeho týmový kolega. Byl rychlý během obou dnů. snažil se získat jistotu na svém motocyklu ZX-10RR. Výrazný krok vpřed udělal Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati), když se dostal na čtvrtou pozici. Na motocyklu Ducati Panigale V4R byl jen o 0,460 s pomalejší než Rea. Snažil se získat co nejvíc informací o motocyklu, tak aby na něm dál mohl pracovat, a snažil se získat co nejlepší nastavení na novém motocyklu.

Chaz Davies na druhé straně garáže v úvodních hodinách testů na trať nevyjel, vyrazil až později odpoledně a zajel jen několik kol. Den zakončil desátým místem. Po včerejší nehodě ho trochu bolelo v zádech. Rozhodl se být opatrný, protože jeho cílem je být v plné síle pro příští předsezonní testy, které se budou konat koncem tohoto týdne v Portimau. Oba jezdci nezávislých týmů, Michael Rinaldi (BARNI Racing Team) a Eugene Laverty (Team Goeleven), kteří skončili na deváté a dvanácté pozici, pracovali se svými týmy na získání zpětné vazby, kterou využije i tovární tým pro zlepšení motocyklu Ducati.

Marco Melandri (GRT Yamaha WorldSBK) dál pilně pracoval se svým novým týmem, najezdil celkem 87 kol a v tabulce byl osmý. Jeho týmového kolegu Sandra Cortese zpomalil menší pád, který měl dopoledne. Německý závodník odešel z místa nehody bez pomoci, ale bylo nutné opravit motocykl, než se odpoledne mohl vrátit na trať. Zajel šestý nejlepší čas.

Ke konci druhého dne testů konečně použili transpondér jezdci týmu BMW Motorrad WorldSBK  Tom Sykes a Markus Reiterberger. Byli spokojení s tím, jakého zlepšení dosáhli během druhého dne. Umístili se na čtrnácté a patnácté pozici.

Někteří závodníci teď zamíří do Portugalska na poslední předsezonní test na evropské půdě. Testovat budou ve dnech 27. a 28. ledna na trati Autodromo Internacional do Algarve Portimao.