Superpole v Aragonii: Z pole position startuje Bautista před Cortesem a Sykesem; Rea desátý

Álvaro Bautista (ARUBA.IT Racing – Ducati) získal už druhou pole position v řadě ve své první sezoně v Mistrovství světa Superbike. Podal skvělý výkon a zajel nový rekord na kolo 1 min 49,049 s. Stal se prvním španělským jezdcem v historii WSBK, který získal v domácím závodě pole position. A poprvé po osmi letech získal španělský jezdec pole position dvakrát po sobě. Naposledy to dokázal Carlos Checa v roce 2011, také na Ducati. Prvních deset jezdců se vešlo do jedné sekundy.

Bautista zajel rychlé kolo hned na začátku kvalifikace a pokračoval vyrovnanými rychlými časy. Potom zajel do depa, přešel na kvalifikační pneumatiky a zajel rekordní čas. Do prvního závodu tak vstupuje jako jasný favorit. Jeho týmový kolega Chaz Davies podal při kvalifikaci dobrý výkon, startuje z osmé pozice, na svého týmového kolegu měl ztrátu 0,921 s.

Výborný výkon podal německý závodník  Sandro Cortese (GRT Yamaha WorldSBK), který se na Yamaze dostal do první řady, startovat bude z druhé pozice. Až do Superpolu probíhal jeho závodní víkend naprosto nenápadně. Cortese je prvním německým závodníkem, který startuje z první řady od roku 2008, tehdy se do první řady dostal Max Neukirchner na Nürburgringu. Jeho týmový kolega Marco Melandri už tak úspěšný nebyl, při kvalifikaci spadl v druhé zatáčce a startovat bude z 13. pozice.

První řadu doplnil Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team), v Aragonii se mu to podařilo naposledy v roce 2015. Je to první letošní start BMW z přední řady a první na této trati od roku 2013,. kdy z třetí pozice startoval Chaz Davies. Tehdy Davies vyhrál oba závody. Sykesův týmový kolega Markus Reiterberger byl v kvalifikaci sedmý.

Z prvního místa druhé řady startuje Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team), byl jen o 0,006 s pomalejší než Sykes. Za ním se umístili dva velmi rychlí jezdci nezávislých týmů, Michael Ruben Rinaldi (BARNI Racing Team) a Eugene Laverty (Team Goeleven). Rinaldi startuje ze své nejlepší pozice. Laverty startuje z druhé řady letos poprvé.

Markus Reiterberger (BMW Motorrad WorldSBK Team) startuje z třetí řady, ze sedmého místa, Chaz Davies z osmého. Za ním se konečně objeví první jezdec na Kawasaki, ovšem celkem neočekávaně to je Jordi Torres (Team Pedercini Racing), který tím potěšil domácí fanoušky. Úřadující mistr světa Jonathan Rea startuje až z desáté pozice.

18. Alessandro Delbianco 52 Honda 1:52,769 3,72 8

Jerez: 3. závod vyhrál Van der Mark před Reou, třetí RazgathliogluMichael van der Mark zajel perfektní závod a získal své první letošní vítězství. Vedoucí jezdec šampionátu Álvaro Bautista brzy po začátku závodu spadl, když jel v čele. Jeho hlavní soupeř Jonathan Rea dojel do cíle jako druhý.
18:19, 09.06.
11:42, 09.06.
15:55, 08.06.
13:59, 08.06.
10:01, 08.06.
17:22, 07.06.
12:32, 07.06.
15:31, 05.06.