Superpole v Aragonii: Z pole position startuje Bautista před Cortesem a Sykesem; Rea desátý

Álvaro Bautista (ARUBA.IT Racing – Ducati) získal už druhou pole position v řadě ve své první sezoně v Mistrovství světa Superbike. Podal skvělý výkon a zajel nový rekord na kolo 1 min 49,049 s. Stal se prvním španělským jezdcem v historii WSBK, který získal v domácím závodě pole position. A poprvé po osmi letech získal španělský jezdec pole position dvakrát po sobě. Naposledy to dokázal Carlos Checa v roce 2011, také na Ducati. Prvních deset jezdců se vešlo do jedné sekundy.

Bautista zajel rychlé kolo hned na začátku kvalifikace a pokračoval vyrovnanými rychlými časy. Potom zajel do depa, přešel na kvalifikační pneumatiky a zajel rekordní čas. Do prvního závodu tak vstupuje jako jasný favorit. Jeho týmový kolega Chaz Davies podal při kvalifikaci dobrý výkon, startuje z osmé pozice, na svého týmového kolegu měl ztrátu 0,921 s.

Výborný výkon podal německý závodník  Sandro Cortese (GRT Yamaha WorldSBK), který se na Yamaze dostal do první řady, startovat bude z druhé pozice. Až do Superpolu probíhal jeho závodní víkend naprosto nenápadně. Cortese je prvním německým závodníkem, který startuje z první řady od roku 2008, tehdy se do první řady dostal Max Neukirchner na Nürburgringu. Jeho týmový kolega Marco Melandri už tak úspěšný nebyl, při kvalifikaci spadl v druhé zatáčce a startovat bude z 13. pozice.

První řadu doplnil Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team), v Aragonii se mu to podařilo naposledy v roce 2015. Je to první letošní start BMW z přední řady a první na této trati od roku 2013,. kdy z třetí pozice startoval Chaz Davies. Tehdy Davies vyhrál oba závody. Sykesův týmový kolega Markus Reiterberger byl v kvalifikaci sedmý.

Z prvního místa druhé řady startuje Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team), byl jen o 0,006 s pomalejší než Sykes. Za ním se umístili dva velmi rychlí jezdci nezávislých týmů, Michael Ruben Rinaldi (BARNI Racing Team) a Eugene Laverty (Team Goeleven). Rinaldi startuje ze své nejlepší pozice. Laverty startuje z druhé řady letos poprvé.

Markus Reiterberger (BMW Motorrad WorldSBK Team) startuje z třetí řady, ze sedmého místa, Chaz Davies z osmého. Za ním se konečně objeví první jezdec na Kawasaki, ovšem celkem neočekávaně to je Jordi Torres (Team Pedercini Racing), který tím potěšil domácí fanoušky. Úřadující mistr světa Jonathan Rea startuje až z desáté pozice.

18. Alessandro Delbianco 52 Honda 1:52,769 3,72 8

Davíes vyhrál svůj první závod roku 2019Chaz Davies podal bezchybný výkon v závěrečném závodě na americkém okruhu Laguna Seca. Přerušil tak řadu vítězství Jonathana Rey. Je teprve čtvrtým různým vítěze letošní sezony. Potěšil svůj tým Aruba.it Ducati, když jeho týmový kolega Álvaro Bautista závod nedokončil.
19:54, 08.09.
18:15, 08.09.
18:14, 08.09.
18:10, 08.09.
16:00, 07.09.
15:53, 07.09.
12:01, 07.09.
11:40, 07.09.