Jezdci Moto3 2016 - Arón Canet
Šestnáctiletý Arón Canet z Valencie bude novým jezdcem týmu Estrella Galicia 0,0. Před sebou má svou první sezonu v mistrovství světa.

Pochází ze závodnické rodiny. Závodit začal už ve třech letech, když od otce dostal motorku. Vyzkoušel si i motokáru, ale jízda na dvou kolech ho přitahovala víc.

Jezdil v sérii Minimoto a Mini GP. Vyhrál řadu závodů a často se dostal na stupně vítězů. V roce 2013 začal jezdit ve španělském mistrovství CEV ve třídě Pre-Moto3, potom v roce 2014 přešel do třídy Moto3. Velký průlom přišel v roce 2015, když závodil v juniorském mistrovství světa FIM CEV Repsol Moto3, jezdil pro juniorský tým Estrella Galicia 0,0. Bojoval o titul, ale bohužel se ke konci sezony zranil, takže byl nakonec celkově třetí. Svými dobrými výkony si vysloužil místo v Mistrovství světa Moto3.

Jeho týmovým kolegou bude Jorge Navarro, který pochází rovněž z Valencie. V týmu jezdil už loni a získal titul Nováček roku.

Vítězem Velké ceny Francie McPhee, druhý Dalla Porta, třetí CanetJohn McPhee (Petronas Sprinta Racing) skvělým způsobem vyhrál závod Shark Helmets Grand Prix de France. Jako druhý dojel do cíle Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Posledních deseti závodech vyhrálo deset různých jezdců.
14:18, 18.06.
09:28, 17.06.
13:52, 16.06.
12:30, 16.06.
12:23, 16.06.
10:37, 15.06.
15:40, 14.06.
10:44, 14.06.