Poslední den testů v Kataru - nejrychlejší Viňáles
Maverick Viñáles z továrního týmu Yamahy zajel během posledního dne nejlepší čas všech tří dnů předsezonních testů v Kataru. Druhý nejrychlejší byl Fabio Quartararo na satelitní Yamaze.

Viñáles byl nejrychlejším jezdcem v sobotu, v neděli skončil na druhém místě v tabulce a v pondělí se opět dostal do čela tabulky, když do konce zbývalo něco přes dvě hodiny. Jeho nejlepší čas 1 min 54,208 s byl o více než tři desetiny sekundy rychlejší než čas Álexe Rinse, který byl nejrychlejší v neděli.

Quartararo Z TÝMU Petronas SRT se asi ve stejnou dobu posunul na druhou pozici. Byl o 0,172 s rychlejší než třetí jezdec, úřadující mistr světa Marc Márquez.

Márquez byl jedním z těch, kteří během testů spadli. Nehodu měl v šesté zatáčce v předposlední hodině testů.

Jeho nový kolega z továrního týmu Hondy Jorge Lorenzo také ke konci testů spadl v druhé zatáčce, ale v tabulce byl pátý, byl jen o 0,040 s pomalejší než Márquez. Bylo to výrazné zlepšení ve srovnání s prvními dvěma dny testů.

Valentino Rossi se umístil na čtvrté pozici mezi továrními Hondami, byl o 0,445 s pomalejší než Viñáles.

Všechny čtyři Yamahy se dostaly do první šestky – šesté místo obsadil Franco Morbidelli před Polem Espargaró na tovární KTM a Takaaki Nakagamim z týmu LCR Honda.

Nejrychlejším jezdcem Ducati byl devátý Danilo Petrucci, Jack Miller z týmu Pramac doplnil první desítku.

Andrea Dovizioso na druhé tovární Ducati zakončil testy až na 15. místě, byl asi o čtyři desetiny pomalejší než Petrucci a na nejrychlejšího jezdce měl ztrátu 1,025 s.

Oba jezdci týmu Suzuki skončili v pondělí mimo první desítku – Rins byl jedenáctý a Joan Mir dvanáctý.

Nejrychlejším jezdcem Aprilie byl Andrea Iannone, nový člen týmu, na 16. místě, za ním se umístil Cal Crutchlow (LCR).

Problémy Johanna Zarka na KTM pokračovaly, byl na 22. pozici, byl skoro o dvě sekundy pomalejší než Viñáles. Za ním skončil už jen Hafizh Syahrin z týmu Tech 3.

Zarco byl dalším jezdcem, který za chladného a větrného dne v Kataru spadl. Nehodu měli i Rins, Oba jezdci týmu LCR, Bradley Smith, který jel na divokou kartu na Aprilii, Miguel Oliveira (Tech 3 KTM), Francesco Bagnaia (Pramac) a Tito Rabat (Avintia Ducati).

23. Hafizh Syahrin 1m 56,371s 2,163s 3

Úřadující mistr světa a nováček bojovali v Misanu až do cíleMarc Márquez (Repsol Honda Team) byl vítězem Velké ceny San Marina. Mistr světa sváděl těsný souboj s nováčkem Fabiem Quartararem (Petronas Yamaha SRT), boj o vítězství pokračoval až do posledního kola. Pódium doplnil Maverick Viñáles (Monster Energy Yamaha MotoGP), na Márqueze měl ztrátu 1,6 s.
22:54, 16.09.
21:46, 16.09.
20:57, 16.09.
19:40, 15.09.
15:19, 15.09.
14:31, 15.09.
22:05, 14.09.
22:00, 14.09.