Aragonie: Vítězem druhého závodu Davies před Reou a Melandrim

V nedělním 2. závodě si Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati) a Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) vyměnili pozice ze sobotního 1. závodu. Tentokrát zvítězil Davies před Reou. Poslední místo na pódiu získal Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati)

Boj mezi Daviesem a Reou v posledních kolech byl neuvěřitelně těsný. Zopakovali si loňský souboj v Aragonii. Davies získal druhé letošní vítězství a sedmé vítězství na okruhu MotorLand Aragón. Po nedělním závodě se posunul na druhé místo v celkovém hodnocení šampionátu před Melandriho.

Start do závodu byl podobný jako v sobotu. Rea byl opět mezi motocykly Ducati vpředu, Ducati Panigale R dosahovala na okruhu v  Alcañizu neuvěřitelné rychlosti. Tentokrát v úvodních kolech vedli Xavi Forés (Aruba.it Racing – Junior Team) a Melandri, Rea vyčkával za nimi.

Úřadujícímu mistru světa stačí jedna chyba soupeřů. A tady náhodou byly hned dvě. Nejdřív se rozkmital motocykl Melandrimu (který měl během tohoto víkendu znepokojivé problémy s ovládáním motocyklu, i když předváděl velmi dobrý rytmus). To umožnilo Reovi, aby se posunul na druhou pozici. Forés, který chtěl získat první vítězství před nadšenými domácími fanoušky, jel v čele a Reově tlaku odolával do devátého kola, kdy ztratil předek a spadl. Uvolnil Reovi pozici a vypadalo to, že velšský závodník získá první letošní double.

Jedna Ducati opustila boj o prvenství, ale přišla další. Chaz Davies neodstartoval tak dobře jako v prvním závodě, ale nenápadně se přiblížil k Reovi a Melandrimu, když předtím předjel Yamahy. V prvním závodě byl příliš daleko na to, aby nějak vážně ohrozil Reu. Start z 11. pozice představoval příliš velké zdržení. Avšak v neděli, když do konce zbývalo pět kol, byl už před svým týmovým kolegou Melandrim a podařilo se mu předjet i Reu. Do posledního kola vjížděli těsně za sebou. Rea byl ale ve středním sektoru dlouhý a umožnil tak Daviesovi skvělé vítězství.

Za Melandrim dojeli do cíle Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) na čtvrté a páté pozici. Van der Mark nedokázal využít startu z první řady, i když v prvním kole vedl.

Tom Sykes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) měl velmi slabý start, v první zatáčce klesl ze třetí pozice na osmou a hned potom na devátou, když ho předjel Davies. Sykes zase dokázal získat pozice, ale do cíle dojel až jako šestý. Výsledky aragónského kola byly pro něho zklamáním, zvlášť když dvakrát startoval z přední řady.

Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) se po svém včerejším debutu ve WSBK o jedno místo zlepšil, do cíle dojel jako sedmý a jako nejlepší jezdec nezávislého týmu. Jordi Torres (MV Agusta Reparto Corse) po včerejší nehodě s Lorenzem Savadorim (Milwaukee Aprilia) and Leonem Camierem (Red Bull Honda World Superbike Team) podal dobrý výkon, do cíle dojel jako osmý. První desítku doplnili Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing) a Savadori. Domácí jezdec Román Ramos (Team GoEleven Kawasaki) byl jedenáctý.

P. Jezdec Tým # Motocykl Kola Čas Ztráta
1. Chaz Davies Aruba.it Racing – Ducati 7 Ducati 18 33:29,519 -
2. Jonathan Rea Kawasaki Racing Team WorldSBK 1 Kawasaki 18 33:30,703 1,184
3. Marco Melandri Aruba.it Racing – Ducati 33 Ducati 18 33:34,103 4,584
4. Alex Lowes Pata Yamaha Official WorldSBK Team 22 Yamaha 18 33:39,770 10,251
5. Michael van der Mark Pata Yamaha Official WorldSBK Team 60 Yamaha 18 33:40,206 10,687
6. Tom Sykes Kawasaki Racing Team WorldSBK 66 Kawasaki 18 33:43,248 13,729
7. Michael Ruben Rinaldi Aruba.it Racing – Junior Team 21 Ducati 18 33:44,338 14,819
- Xavi Fores Barni Racing Team 12 Ducati 7 13:02,662 -

Rea vyhrál i druhý portugalský závod, druhý Van der Mark, třetí MelandriJonathan Rea pokračoval ve skvělé formě. V 2. závodě v Portimau získal šesté vítězství v řadě. Vede teď v šampionátu o 116 bodů před Daviesem a svůj čtvrtý titul za sebou by mohl získat už za 14 dní na Magny-Cours.
22:14, 16.09.
11:22, 16.09.
13:11, 15.09.
11:14, 15.09.
21:37, 14.09.
14:38, 14.09.
13:34, 14.09.
21:58, 12.09.