Márquez v Sepangu sice nevyhrál, ale získal titul
Márquez v Sepangu sice nevyhrál, ale získal titul Álex Márquez se stal novým mistrem světa Moto2, když v Malajsii dojel do cíle jako druhý za Bradem Binderem (Red Bull KTM Ajo) – byl to jeho čtvrtý vítězný závod sezony.

Binder bleskově odstartoval z třetí pozice, Márquez se po startu z pole position dostal na druhé místo. Začali se vzdalovat od Tetsuty Nagashimy (ONEXOX TKKR SAG Team), který jel na třetí pozici a rád by získal své první pódium ve střední třídě.

Zatímco vpředu se bojovalo o titul, za nimi probíhal boj o titul Nováček roku. Ti, kteří měli největší šanci - Fabio Di Giannantonio (Beta Tools Speed Up), Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) a Jorge Martín (Red Bull KTM Ajo) spadli v průběhu pouhých dvou kol.

Ve čtvrtém kole Binder udělal chybu v nájezdu do 14. zatáčky, byl hodně dlouhý a vedoucí pozici daroval Márquezovi. Do konce zbývalo 15 kol a Márquez měl titul na dosah. Binder mu to ale neusnadnil. Dvanáct kol před koncem se poprvé pokusil předjet Márqueze vnitřkem a dostat se do vedení. Ale v 15. zatáčce vyjel ze stopy, což Márquezovi umožnilo dostat se zase do čela, ale Binder jel těsně za ním a na brzdách ho předjel v nájezdu do první zatáčky.

Souboj vedoucích dvou jezdců umožnil Nagashimovi a Tomu Lüthimu (Dynavolt Intact GP), který také byl jedním z jezdců, kteří bojovali o titul, aby se přiblížili. Ale Nagashima málem spadl, když vjížděl na cílovou rovinu a klesl na čtvrté místo, ztratil kontakt s Márquezem. Teď se mohl Lüthi pokusit zabránit Márquezovi v získání titulu.

Zatímco Lüthi se do toho pořádně opřel a snažil se přiblížit k Márquezovi na vzdálenost méně než půl sekundy, srazili se v 9. zatáčce Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) a Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team). Lowes se snažil Gardnera předjet, ale dopadlo to špatně, oba spadli, když jeli v první desítce.

Závod se blížil ke konci a tlak se zvyšoval, ale Márquez to nevzdal, když vedoucí trojice vjížděla do posledního kola. K žádnému dramatu v posledním kole ale nedošlo, Binder vyjel z poslední zatáčky a radoval se ze čtvrtého letošního vítězství. O půl sekundy později začala větší oslava, když Márquez přejel cílovou čáru a stal se prvním jezdcem v historii, který získal titul ve třídě Moto3 a Moto2. Lüthi dojel do cíle jako třetí, získal sedmé letošní pódium, ale 16 bodů na udržení celkového druhého místa nestačilo. Přeskočil ho Binder.

Čtvrtou pozici získal Xavi Vierge (EG 0,0 Marc VDS), který se v závěrečných kolech dostal před Jorge Navarra (Beta Tools Speed Up). Iker Lecuona (American Racing KTM) přejel cílovou čáru jako šestý, sám, s nikým nemusel o tuto pozici bojovat. Lorenzo Baldassarri (FlexBox HP40) dojel o tři čtvrtě sekundy za ním jako sedmý. Nagashima nakonec v závěrečné fázi závodu zpomalil a skončil na osmé pozici, i když ještě v polovině závodu měl šanci bojovat o stupně vítězů. První desítku doplnili Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a Luca Marini (SKY Racing Team VR46).

Do MotoGP postoupí v příští sezoně jen dva jezdci střední třídy – Binder a Lecuona.

Márquez v Sepangu sice nevyhrál, ale získal titulÁlex Márquez se stal novým mistrem světa Moto2, když v Malajsii dojel do cíle jako druhý za Bradem Binderem – byl to jeho čtvrtý vítězný závod sezony.
22:07, 11.11.
21:08, 11.11.
18:13, 04.11.
08:32, 03.11.
10:09, 02.11.
09:38, 02.11.
08:57, 01.11.
08:31, 27.10.