O vítězi dramatického 2. závodu v Austrálii rozhodla cílová fotografie

Když bylo v sobotu oznámeno, že druhý závod na Phillip Islandu bude „flag to flag“ a že na jedné sadě pneumatik smějí závodníci zajet maximálně 12 kol, očekávalo se, že nedělní podívaná určitě bude zajímavá. Po velkém boji v přední části pole jezdců po startu se boj plně rozhořel po zastávkách v depu. V závěru bojovali tři jezdci o místa na pódiu. Vítězem nakonec byl Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati), který zvítězil jen s rozdílem setin sekundy.

Nejlépe odstartoval úřadující mistr světa Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), ale pole jezdců zůstalo pohromadě a v první desítce se úporně bojovalo o pozice. Eugene Laverty (Milwaukee Aprilia) potom dokázal předjet a ujet ostatním, v čele jel na maximum, předvedl skvělou rychlost, ale potom spadl a tím jeho šance na vítězství skončila. O místa vpředu dál bojovala velká skupina jezdců.

Těsný boj sváděli Rea, Melandri, Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati), Leon Camier (Red Bull Honda World Superbike Team), Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), Xavi Fores (Barni Racing Team) a dvojice jezdců týmu  Pata Yamaha WorldSBK Michael van der Mark a Alex Lowes. Kola ubíhala a blížila se chvíle, kdy jezdci museli zastavit v depu.

První tři jezdci z první skupiny, kteří zajeli do depa, byli Fores, Rea a van der Mark. Vpředu dál zuřil boj. Davies, Melandri, Lowes a Camier zatím čekali. V dalším kole jako první udělal zastávku Davies. Mířil do boxové uličky, když první trojice už vyjížděla. Skupina se po zastávkách znovu uspořádala téměř stejně, jak to bylo před zastávkou, ale v čele  byl Davies. Do konce zbývalo už jen devět kol bez přerušení.

Dramatickým situacím však ještě nebyl konec. Davies, který v prvním závodě skončil na pódiu, nakonec o místo v čele přišel, když dostal smyk a spadl – právě když se mu podařilo získat určitý náskok před skupinou, která ho pronásledovala. Nezranil se, ale na trať se už vrátit nemohl. Do čela se dostal Xavi Fores z nezávislého týmu. Za ním dál bojovali o pozice Rea, Sykes, Melandri, van der Mark, Lowes a Camier – boj byl velmi vyrovnaný.

Do čela se dostal Rea a začal se vzdalovat, ale boj ještě nekončil, Melandri, vítěz prvního závodu, se do toho opřel. Probojoval se dopředu, v první zatáčce předjel Sykese, ten potom trochu ztratil pozice. Na začátku posledního kola vedl Rea před Melandrim a Foresem.

Na vjezdu do první zatáčky ještě nebyl Melandri dost blízko na to, aby mohl předjet, ale dál bojoval a přiblížil se ke Kawasaki před sebou. Nepodařilo se mu předjet ve vlásence ani v Lukey Heights, ale byl těsně za Reou. V poslední zatáčce vyrazil, využil perfektně vzduchového pytle dostal se před Reu. Cílovou čáru přejel o zlomek sekundy před Reou – o vítězi rozhodla cílová fotografie. Tým Ducati s oslavou čekal, dokud nebylo Melandriho vítězství potvrzeno.

Poslední místo na pódiu získal Fores. Sykes získal další solidní výsledek na australské trati – do cíle dojel jako čtvrtý, vyrovnal tak svůj výsledek z prvního závodu – nejlepší výsledek, jaký kdy na Phillip Islandu dosáhl. Další dobrý počet bodů získal Alex Lowes, který dojel do cíle před Camierem a van der Markem.

Jordi Torres (MV Agusta Reparto Corse) byl osmý a získal body, poté co první závod nedokončil. Za ním se umístil Loris Baz (GULF ALTHEA BMW Racing Team), který má za sebou první závodní víkend po návratu do WSBK. Nováček Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing) se poprvé dostal do první desítky.

Román Ramos (Team GoEleven Kawasaki) předvedl další vyrovnaný výkon a v cíli byl jedenáctý před dalším jezdcem nezávislého týmu, Leandrem Mercadem (Orelac Racing Verdnatura). Americký závodník Jake Gagne (Red Bull Honda World Superbike Team) byl třináctý. Na začátku závodu spadl, ale vrátil se na trať a ještě stihl získat pozice. Další Američan PJ Jacobsen (TripleM Honda World Superbike Team) dojel za ním. První patnáctku doplnil Eugene Laverty, který se po pádu vrátil na trať.

Po prvním závodním víkendu sezony se do čela šampionátu dostal Melandri. Na druhém místě je momentálně Sykes. Další závod bude na thajské trati v Burriramu – na Mezinárodním okruhu Chang.

14 PJ Jacobsen 99 Honda 22 35:42,717 1:00,084
15. Eugene Laverty 50 Aprilia 20 35:28,923 .
- Daniel Falzon 25 Yamaha 12 19:01,464 .
- Chaz Davies 7 Ducati 11 17:52,999 .
- Ondřej Ježek 37 Yamaha 0 . .
- Yonny Hernández 68 Kawasaki 0 . .
- Troy Herfoss 17 Honda 0 . .
- Wayne Maxwell 47 Yamaha 0 . .

Podrobné výsledky najdete zde:

Argentina: Rea vyhrál i 2. závod, před Foresem a MelandrimJonathan Rea se stal prvním jezdcem v historii Mistrovství světa Superbike, který vyhrál deset závodů v řadě. V Argentině získal „double”. Xavi Fores byl druhý a získal titul nejlepšího jezdce nezávislého týmu. Marco Melandri získal v Argentině druhé pódiové umístění.
16:23, 09.11.
21:47, 27.10.
21:02, 27.10.
20:36, 26.10.
20:19, 26.10.
20:10, 26.10.
21:57, 25.10.
21:50, 25.10.