Vítězem 2. závodu v Brně Lowes, druhý Van der Mark, třetí Davies

Všichni jezdci si po startu udrželi své pozice, v prvních zatáčkách udržel Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) za sebou svého týmového kolegu Lowese. V dalším kole se však Lowes dostal do čela, když ho předjel vnitřkem v první zatáčce. Marco Melandri (Aruba.it Racing – Ducati) se probojoval z osmé pozice na roštu na třetí místo, než dojeli do druhého kola, potom o několik zatáček předjel van der Marka.

V dalších dvou kolech následovaly tři dramatické, téměř neuvěřitelné zvraty. Nejdřív spadl Jonathan Rea ve 12. zatáčce, zřejmě došlo ke kontaktu s týmovým kolegou Tomem Sykesem (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Rea se už nemohl vrátit na trať – letos poprvé musel ze závodu odstoupit. Jestliže se po včerejšku zdálo, že je jeho pozice neotřesitelná, po nedělním závodě se pro jeho soupeře přece jen objevil záblesk naděje.

Poté, co Melandri předjel Lowese a dostal se do vedení, o dvě zatáčky později ztratil kontrolu nad motorkou, projel štěrkem a ihned klesl na konec pole jezdců. I když byl nejrychlejší ze všech, přišel o šanci na vítězství. V šestém kole dostal smyk Sykes, takže také přišel o šanci na pódiové umístění. Během čtyř sezon, kdy Rea a Sykes spolu závodí pro KRT, se ještě nestalo, že by oba skončili v závodě bez bodu. Melandrimu se podařilo zachránit aspoň jeden bod za 15. místo.

Když do konce závodu zbývalo 12 kol, bylo pravděpodobné, že o vítězství se rozhodne mezi jezdci Yamahy, protože Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati), který jel na třetí pozici, se nedokázal vyrovnat jejich rychlosti. Tentokrát Lowes v poslední třetině nezpomalil, jako tomu bylo v Doningtonu, dokončil vyrovnaný a bezchybný závod před svým holandským týmovým kolegou, do cíle dojel s dvousekundovým náskokem. Lowes před sedmi lety, v roce 2011, v Brně debutoval. Teď konečně má za sebou první vítězství ve WSBK.

Van der Mark skončil na druhém místě a v celkovém hodnocení šampionátu se dostal na druhou pozici před Sykese. Davies získal výborné třetí místo, i když ho po celý víkend pronásledovaly problémy s motorkou. Svoji ztrátu na Reu v celkovém hodnocení snížil na 65 bodů.

Eugene Laverty (Milwaukee Aprilia) získal své zatím nejlepší letošní umístění – v cíli byl čtvrtý, jeho týmový kolega Lorenzo Savadori (Milwaukee Aprilia) byl pátý – také to byl jeho nejlepší letošní výsledek. Pro italského výrobce to byl dobrý výsledek – přidali se do dlouhého seznamu těch, kteří měli šanci přiblížit se pódiu.

Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Junior Team) získal své nejlepší umístění ve WSBK – byl šestý.

Příští závod WSBK je na Laguna Seca v sobotu 23. června.

P. Jezdec Tým # Motocykl Kola Čas Ztráta
1. Alex Lowes Pata Yamaha Official WorldSBK Team 22 Yamaha 18 36:23,516 -
2. Michael van der Mark Pata Yamaha Official WorldSBK Team 60 Yamaha 18 36:25,683 2,167
3. Chaz Davies Aruba.it Racing – Ducati 7 Ducati 18 36:31,165 7,649
4. Eugene Laverty Milwaukee Aprilia 50 Aprilia 18 36:32,938 9,422
5. Lorenzo Savadori Milwaukee Aprilia 32 Aprilia 18 36:33,232 9,716
6. Michael Ruben Rinaldi Aruba.it Racing – Junior Team 21 Ducati 18 36:36,483 12,967
- Jonathan Rea Kawasaki Racing Team WorldSBK 1 Kawasaki 2 4:07,302 DNF

Vítězem 2. závodu v Brně Lowes, druhý Van der Mark, třetí DaviesAlex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) získal své první vítězství v závodě WSBK v druhém závodě v Brně, v němž vedoucí jezdec šampionátu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) brzy po začátku závodu spadl. Tisíce českých fanoušků, kteří se sešli na brněnském Autodromu, byli svědky nepředvídatelného výsledku, v němž Yamaha obsadila první dvě místa a v němž vyhrál už šestý různý závodník sezony 2018.
23:32, 22.06.
21:10, 22.06.
22:29, 20.06.
20:46, 19.06.
12:28, 19.06.
15:03, 14.06.
15:54, 10.06.
14:48, 09.06.