jméno: heslo: | Registrovat
  formule1.phorum.cz www.motormix.cz www.terlickyokruh.nolimit.cz www.maxpowerleague.cz www.gptours.cz
 
 
Do F1 se má vrátit název tým Lotus
Do F1 se má vrátit název tým Lotus

I bez současných slavných týmů, jako je Ferrari a McLaren, by se na startovním roštu 2010 mohla vyskytovat další slavná jména.

Po přihláškách týmů jménem March a Brabham – i když nemají vůbec žádnou souvislost se svými zakladateli – se do mistrovství světa s rozpočtovým stropem přihlásil další tým nesoucí slavné jméno. Objevila se informace, že tým Litespeed ze série F3 chce závodit pod proslavenou značkou tým Lotus.

Šéfové týmu Litespeed Nino Judge a Steve Kenchington pracovali pro touto anglickou značku ve Formuli 1. Judge v oblasti aerodynamiky a testování v letech 1989-1991 a Kenchington pracoval 21 let na tlumení a řídících systémech.

O tomto víkendu potvrdili, že dostali souhlas od držitele práv Davida Hunta, aby od roku 2010 a v dalších letech používali název tým Lotus.

„Litespeed vznikl z podobných britských kořenů – to je faktor, který byl jádrem přesvědčení Colina Chapmana o možnosti úspěchu a ten úspěch se pak dostavil,“ řekl Judge, který má v úmyslu použít jako sídlo týmu zařízení v Norfolku, které předtím používal pro projekty v sérii Le Mans.

Původní Lotus, založený konstruktérem Chapmanem, který zemřel v roce 1982, měl také základnu v Norfolku.

Do nového projektu týmu Lotus je zapojený také inženýr Mike Gascoyne. Bývalý pilot Lotusu Johnny Herbert byl angažován jako obchodní vyslanec a manažer pilotů.

Bývalý tým Lotus se mohl pochlubit slavnými piloty, mezi něž patřili Jim Clark, Ayrton Senna a Mika Hakkinen. Získal celkem třináct titulů jednotlivců a konstruktérů a zvítězil v 73 závodech Velké ceny. Naposledy závodil v Austrálii roku 1994.

Zdroj: www.f1-live.com

 
 

Přidejte na : Facebook delicious Delicious
 
Nenalezen žádný článek
Nenalezen žádný komentář.